Gąsdina “šnaranti” širdis, perplakimai, aritmija? Tada šis straipsnis skirtas būtent jums!

Dėmesio: straipsnyje bus pateiktas problemos sprendimas.

Tikriausia, apie kalio trūkumo pasekmes organizme žino kiekvienas sveikata besirūpinantis žmogus.

Iš organizmo daugiausiai kalio šalinama su šlapimu. Labai karšto oro sąlygomis ir esant intensyviam fiziniam krūviui kai labai smarkiai prakaituojama, daugiau kalio netenkama ir su prakaitu. Kalio trūksta, jei viduriuojama, vemiama, per mažai gaunama jo su maistu arba vartojant antinksčių žievinės dalies hormonus, veikiančius kalio išsiskyrimą. Kalio trūkumas daugumą kamuoja būtent pavasarį.

Jei kalio nepakankamai patenka į organizmą ir yra padidėjęs kalio išsiskyrimas iš organizmo – vystosi hipokalemija. Esant nedideliam kalio trūkumui, vargina bendras silpnumas ir nuovargis, raumenų silpnumas, mėšlungis, skausmas, padažnėja širdies plakimas.

Labai dažnai kalio trūkumas iššaukia tokius nemalonius simptomus, kad, rodos, net ir gyvenimas tampa nemielas. Baisiausias simptomų – širdies perplakimai, neritmingi trūkčiojimai, o kartais gali pasirodyti, jog ji “persirito” į kitą pusę. Šie simptomai gali sukelti dar vieną nemalonią ligą – kardiofobiją. Nors kiek “trūktelėjus” širdžiai, apima baimės jausmas, nutirpsta kūnas, išmuša šaltas prakaitas, pradeda rodytis, kad ateina paskutinioji…

Pateikiame lentelę, kur surašyti kalio kiekiai maisto produktuose. Žinoma, visų produktų nepažymėjome, tačiau sprendimas kalio normą tenkinti vien džiovintais vaisiais – klaidingas. Didelis šios produktų grupės kaloringumas bei padidinto cukrų kieko poveikis organizmui nustelbs gerąsias kalio savybes, tačiau išeitis, kaip visada, yra. Apie tai skaitykite apačioje, po lentele.

Kalio kiekis kai kuriuose maisto produktuose

Rekomenduojama paros norma 2.5 - 4.7 g (2500mg - 4700 mg)
Produkto pavadinimasKalio kiekis 100 g produkto (mg)
Pupelės1210
Džiovinti abrikosai 1660
Žirniai 855
Migdolai832
Džiovintos slyvos832
Bananai 370
Obuoliai135
Pomidorai237
Kiauliena423
Vištiena223
Aviena, ėriena310
Jautiena 318
Lašiša628
Bulvės421
Moliūgas437

Koks produktas galėtų būti idealus kalio šaltinis? Sunku bus patikėti, tačiau tai – pomidorai! Taip, lentelėje aiškiai matosi, kad 100 g pomidorų yra tik 237 mg kalio, o tai labai nedaug… Tačiau mes pamirštame, kad pomidorai gali būti džiovinami. O toliau matematika labai paprasta: džiovinamas pomidoras netenka net 95 procentus svorio, kai tuo tarpu, visi mikroelementai jame išlieka. Taigi, 237 mg kalio yra maždaug penkiuose gramuose džiovintų pomidorų. Mums reikia 15 – 20 gramų šio produkto ir dienos kalio norma patenkinta pilnai. Labai svarbu, kad pomidoruose esantis kalis labai gerai pasisavina, ne taip, kaip esantis papilduose. Drebate dėl kalorijų? Neverta, šiame jūsų suvalgytame pomidorų kiekyje “tūno” tik 50 – 60 kcal. Taip, kad būkite ramūs. Taip pat žinokite, kad su šiuo produkto kiekiu jūsų organizmas gaus maždaug 6 gramus žarnyno mikrofloros taip mėgstamų skaidulinių medžiagų! Apie tai skaitykite čia: “Sveiko žarnyno sąlyga: pakankamai augalinių skaidulų, probiotikų ir prebiotikų”

Vis tik problema egzistuoja: reikalingi “švarūs” pomidorai, geriausia juos užsiauginti savo ūkyje, kas nėra taip paprasta. Nors, mielai rekomenduotume patyrusią “pomidorų ir kitokių skanių augalėlių” specialistę Jurgą, kuri rašo, kad “su norinčiais įsigyti ir auginti šiuos pomidorus darau natūrinius mainus į kaimiškas gėrybes, įvairias senovines daržovių veisles, arba piniginius vienetus, atitinkamai pagal vertę.”

Siūlomų veislių katalogą galite pažiūrėti čia, “Kuždučio kraitelėje”

Nuotrauka iš albumo “Kuždučio kraitelė”

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.