Apie peršalimą – paprastai

Šioje svetainėje yra labai išsamus straipsnelis apie peršalimus, tačiau jį publikavus, gavau keletą laiškų, kur skaitytojai prašo viską paaiškinti paprasčiau: tai kas gi darosi organizme, kai žmogus “peršalęs”? Ar galima vartoti antibiotikus? Kaip padėti savo organizmui kovoti su liga?

Nesu gydytojas, todėl tik papasakosiu principą, o išvadas darykite patys.

Peršalama tada, kai žmogaus organizmas pakankamai “užsiteršęs” įvairiais baltymų dariniais, kai ateina laikas atsinaujinimui. Beje, teisingai besimaitinantis žmogus gali peršalimu taip niekada ir nesusirgti, vis gi, daugumą mūsų karts nuo karto pajuntame šiuos ne pačius maloniausius simptomus.

Taigi, kalbant paprastai  –  organizme atsiranda nemažai nereikalingų medžiagų, kurias reiktų kuo greičiau suardyti ir pašalinti.

Organizmas elgiasi mums sunkiai įsivaizduojamu būdu: “išjungia” imunitetą ir nuo grandinės paleidžia reikiamas bakterijas, kurios su malonumu maitinasi tomis nereikalingomis organizmą nuodijančiomis medžiagomis.

Kai bakterijos atlieka savo juodą darbą, imunitetas vėl “įsijungia”, ir tada ateina galas mus valiusiems mikrobams.

Tuo metu, kai imunitetas “išjungtas, kai bakterijos puotauja organizmui nereikalingomis atliekomis, jaučiamės prastokai  –  tačiau tokia savijauta ir turi būti. Imunitetui “įsijungus”, kyla kūno temperatūra  –  organizmas kovoja su jau nebereikalingomis bakterijomis.

Kaip supratote  –  diskomfortas ir temperatūra peršalimo metu  –  dalykai normalūs ir būtini.

Dauguma žmonių, negalėdami kęsti simptomų, bando “gydytis”. Blogiausia, kai tam naudojami antibiotikai. Jie žudo bakterijas, kurios buvo pasiruošusios mums padėti atnaujinti organizmą… Tada prasideda įvairios komplikacijos  –  paprastas peršalimas gali peraugti į kitokias, jau daug baisesnes ligas.

Taip pat turėjote suprasti, kad visokie raginimai “stiprinti imunitetą” dėl peršalimo ligų, skamba tiesiog absurdiškai. Siūloma gerti vitaminą C, įvairias žolelių arbatas, sultis, tačiau tai organizmo kovai su liga gali tik pakenkti, nors, kai kurie preparatai gali palengvinti simptomus. Deja, simptomų malšinimas jokiu būdu nereiškia, kad taip kovojama su liga…

Taigi, peršalimo metu tereikia sekti savo organizmą: jei nėra apetito  –  nevalgyti, jei atsiranda  –  pradėti maitintis. Ilsėtis. Gerti pakankamai paprasto vandens ar neutralių arbatų. Nei medus, nei pienas, nei česnakas, jau nekalbant apie cheminius vaistus, niekaip nepadės jūsų organizmui, žinoma, nebent apmalšins nemalonius simptomus.

Bet jei peršalimo ligomis sergate labai dažnai, turėtumėte rimtai susirūpinti ir pradėti intensyviai ieškoti dažnų negalavimų priežasties. Tokiu atveju būtinai kreipkitės į gydytoją.

Geriausia visų ligų, tuo pačiu ir peršalimo, prevencija  –  normalus gyvenimas, teisinga mityba, kokybiškas poilsis ir psichinis stabilumas.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.