Buvusio vegano – fanatiko išpažintis

“O Jeigu viskas yra ne taip, ir tu pasaulį regi atvirkščiai?” A. Mamontovas

DISCLAIMER: Šiuo postu nenoriu nieko įrodyti, pakeisti ar nuginčyti, tai tik mano patirtis ieškant tiesos Sveikatos ir Mitybos srityje. Tai kas veikia man, nebūtnai veikia kitiems.

DISCLAIMER 2: Mano tikslas visada buvo yra ir bus TIESA ir Sveikata. Todėl tam, kad gaučiau atsakymus į klausimus ir nepasimesčiau informacijos jūroje renkuosi eksperimentų kelią, o ne kažkieno knygose ar šventraščiuose (per)rašytą informaciją.

DISCLAIMER 3: Man ne gėda keisti savo nuomonę ar įsitikinimus tiek kartų kiek reikės jeigu tai tarnauja mano vertybėms ir tiesai.

Kaip galima suprasti iš antraštės aš nebesu tik augalais mintantis veganas-evangelistas, kuris savo gyvenimu būdu nori pakeisti pasaulį. Daug kas mane žino, kaip tą keistuolį, kuris per metus gali išbandyti visą eilę radikaliai skirtingų dietų – vegetarizmas, veganizmas, šarminė mityba, žaliavalgystė, vaisiavalgystė, sulčiavimas, vandens pasninkas – been there, done that!

Pauliaus Mekionio nuotrauka

Taip jau gavosi, kad, paskyriau labai daug laiko ir įvairiausių resursų ieškodamas atsakymų į sveikatos, energijos ir mitybos klausimus. Anksti supratau, kad posakis “Esu, tai ką valgau” turi daugiau prasmės nei vien tik tušti žodžiai. Taip pat pastebėjau, kaip stipriai mes (AŠ) esame priklausomi ne tik nuo intoksikantų, bet ir nuo cukraus, baltų miltų (batonų), greito-negyvo maisto, o labiausiai – naivaus tikėjimo pardavėjų marketingistų triukais. Esame lengvatikiai, linkę pateisinti savo pasirinkimus, kol liga ar negalavimas nepriverčia keistis. Ne išimtis ir aš.

Mano kelionė į sveikatą galima sakyti prasidėjo dar jaunystėjė kuomet ieškojau atsakymų dėl AKNĖS problemų. Jau tada buvau susidomėjęs pasninku ir organizmo valymu. Tačiau chronologiškai TIKROJI didžioji kelionė prasidėjo prieš du metus man tapus vegetaru, tuomet sekė veganizmas ( be pieno, be kiaušinių, be sūrio, be mėsos), dar vėliau atsirado šarminė mityba ( griežtas augalinė mityba), dar vėliau susižavėjau žaliavalgyste, o kai esi ten tai ir vaisiavalgystė atrodo patraukliai. Tada labai šventai tikėjau, kad vaisiai yra “aukščiausių vibracijų” maistas. Dar galvojau, kad tai yra dvasingiausia dieta, kuri yra tikroji prigimtinė žmonių dieta.

Išties prieš metus nuoširdžiai maniau, kad kilogramais valgydamas arbūzus, datules ir mangus anksčiau ar vėliau “prasivalysiu” savo kūną iki tokio lygio, kad vaisiai taps atominiu kuru. O būdamas švarus ir valgydamas vaisius pasieksiu kažką panašaus į Platono ar Sokrato sąmoningumą ir visos manp gyvenimo problemos išsispręs pačios. Deja, taip neįvyko. Blaiviai matantiems žmonėms tai buvo aiškiai matoma ant mano sulysusio ir papilkėjusio veido ir kūno ir prastos nuotaikos. Žinoma, Aš to matyti nenorėjau ir aklai tikėjau, kad turiu visa patiriama kančia yra laikinas “DETOXO” etapas, kuriam pasibaigus būsiu išganytas žaliavalgių ROJUJE. Deja, taip nenutiko.

Bėgo dienos, savaitės ir mėnesiai. Atėjo 2018 metų vasara. Pusryčių meniu – trys mangai ir du dubenėlaii datulių. Po 16 valandų kasdienio pasninko išbadėjusiomis akimis suvalgydavau šį kiekį kaip nieką ir dar likdavau alkanas. Bet juk reikia save riboti? Žinoma, karts nuo karto suvalgydavau ir virtų košių, tačiau didžiąją dalį raciono tuomet sudarė vaisiai ir salotos bei riešutai. Nenuostabu, kad po tokios dietos pradėjau darytis irzlus, hiperaktyvumą keitė letargija, emocijos buvo nekontroliuojamos, o ir pats gyvenau pakibęs tarp dangaus ir žemės. Aišku, pats sau to nepripažinau ir priėmiau savo kančią, kaip “išrinktojo” kančią, dėl savo blogos savijautos kaltindamas planetų judėjimus, mėnulio fazes, dvasines transformacijas, oro slėgį, savo prigimtį ar dar bala žino ką, tik ne savo “dievišką” dietą. Galiausiai nustojau sportuoti, ilgesni pasivaikščiojimai tapdavo kančia, – todėl juos iškeičiau į popiečio miegą. Kasdien dariausi vis irzlesnis, vis labiau užsidaręs namuose ir vis labiau priklausomas nuo sveiko maisto (ortoreksija).

Ir ką jūs sau galvojat, negana to, nusprendžiau, kad visgi gana man kentėt – laikas padaryt rimtesnę detoksifikaciją – mėnesį gersiu tik žalias (salotų) ir vaisių sultis. Taip “prasivalysiu” save, ir pagaliau galėsiu džiaugtis žaliavalgyste ir augalinės mitybos džiaugsmais. Būsiu gyvybingas, švarus ir sveikas ir neturėsiu jokių problemų. O mano šventas naivume! Sultis gėriau 35 dienas, kol mano svoris nuo 73 nukrito iki 61kg. Oskaras Šindleris pamatęs mane būtų įrašęs į savo išgelbėtų žydų sąrašus. Daug kas vėliau užsiminė, kad išties atrodžiau kaip iš konclagerio.

Visgi širdy džiaugiausi savo valia ir galvojau, kad dabar mano kūnas bus pasiruošęs nerti į veganiško gyvenimo epogėjų – aš paruošiau jį VEGANIZMO šlovei – aš tapau veganų apaštalu Paulium. Deja, realybė buvo kitokia. Po sulčiavimo etapo išsivystė nežmoniška priklausombė maistui, pradėjau valgyti nežmoniškus kiekius košių ir daržovių – taip mano kūnas reikalaute reikalavo maisto mediagų, kurių (kaip dabar matau) ten paprasčiausiai nebuvo. Rudenį avižinės košės galėjau suvalgyti 1,5 litro vienu prisėdimu, o aliejų (jeigu nebūčiau ribojęs) galėjau gerti tiesiog iš butelio. Taigi vis dar laukdamas stebuklo sužinojau, kas yra pragaras. Pasirodo, čia visai tinka pasakymas gerom intencijom kelias į pragąrą grįstas.

Bėgo mėnesiai, artinosi žiema, tik mano savijauta niekaip negrįžo į net į tą prieš sultis turėtą normą. Dar labiau sulysau, tapau dar labiau užsidaręs namuose, vis rečiau susitikdavau su žmonėmis. Paradoksalu, bet už ką man taip? Ieškodamas sveikatos ją susigadinau. Sugrįžkim sekundėlei į praėjusiį rudenį kad geriau įsivaizduotumėm – esu priklausomas nuo maisto, mane vis dar kamuoja kasdieniai apsirijimai, esu irzlus ir piktas ant pasaulio, nenoriu bendrauti ir būti su žmonėmis, neturiu nė pusės tiek jėgų kiek turėjau prieš tapdamas vegetaru, ir net nesijaučiu “nušvitęs” ar “šventesnis” nuo savo dietos. Atvirkščiai!
Manyje pradėjo augti abejonės – kažkas čia ryškiai ne taip. Mano magiški papildai ir vaistažolės taip pat nepadeda, jaučiuosi kaip reikiant paklydęs ir nematau išėjimo. HELP?

Natūraliai pradėjo kilti klausimai jeigu žaliavalgystė būtų sąmoningiausia mityba, tai ar karvės ir arkliai nebūtų pačios sąmoningiausios planetos būtybės?

Kankinamas abejonių ne tik sveikatos, bet ir dvasios ieškojimų kelyje, iš paskutinių jėgų sugrįžau į maldos gyvenimą, medituoti jau nebeturėjau jėgų. Malda atrodė kaip vienintelis išsigelbėjimas iš pragaro, kuriame buvau. Taigi meldžiausi valandomis, dienomis, savaitėmis. Ir kažkuriuo metu palaipsniui pradėjau jausti kaip mano akys atsimerkia. Atsimerkia plačiau matydamos visą situaciją kurioje esu įstrigęs. Gal šita pauzė nuo pasaulio ir užsidarymas namuose buvo tas reikalingas priešnuodis?

Naujomis akimis pradėjau matyti “sveikatos guru”, kurių dauguma dabar atrodė tarsi turėtų rimtų psichologinių problemų, kai kurie savo kalbėjimo maniera atrodė kaip visiški fanatikai arba tiesiog manipuliatoriai, dar kiti švelniai tariant atrodė kaip narcizai įsimylėję save ir visą savo gyvenimą dedikavę savo tarnystei savo kūnui. Daug čia buvo tokių kurie būdami neviso proto, kalbėjo apie aukštas materijas, ir kaip nuolatinis savęs alinimas ir “aukštų vibracijų” maistas nuves juos ir jų pasekėjus į “išganymą”. Dabar ir man tai atrodo kaip geras anekdotas, gaila, kad tik dabar pradėjau tai suvokti.

Taigi vienas po kito krito įsitikinimai ir tikėjimas pasiklydusiais autoritetais, kol galiausiai pradėjau abejoti ir šventa (neliečiame) tiesa – AUGALINE MITYBA. Ir vieną dieną FB sraute užmačiau vienos EX-veganės išpažinti. Tai buvo mano EUREKA momentas. Moteris beveik 12 metų save alino vien tik augaline mityba, kol galiausiai tapo vegane, žaliavalge, vaisiavalge. Galiausia švažiavo gyventi į Tailandą, nes jos gimtineje jai tiesiog buvo per šalta. Moteris pasakojo kaip ji verkdavo valgydamas vaisius ir šventai tikėdama, kad jau TUOJ TUOJ apsivalys užtektinai, kad jos kūnas galėtų tinkamai pasisavinti tuos vaisius. Spėkit ar taip įvyko?

Godžiai rijau kiekvieną jos žodį ir mintį, ir sulig kiekviena jų mano žandikaulis vėpo. Mačiau kur link ėjau visą tą laiką ir kas manęs laukia ateity jeigu ir toliau tęsių savo ( nesibaigiančia) augalinę/valymosi kelionę. Mano įsitikinimai apie maistą byrėjo į šipulius. Galvojau gal ji lunatikė? O gal visgi aš lunatikas, kuris nemato dramblio kambaryje? Dramblio vardas VEGANIŠKA dieta. Moters išpažintis pasėjo manyje dar didesnę abejonę ir nuvedė mane į internetinius vandenis ir tada pradėjo vertis nauji pasauliai – pasirodo aš nebuvau vienas toks ieškotojas. Per artimiausias dienas atradau daugybę tokių patyrimų, liudijimų ir naujos SVEIKATOS informacijos, kuri daugelį dalykų teigia priešingai! O šventas mano naivume? Nejaugi visą ta laiką klydau? Mano gyvenimas pradėjo verstis aukštyn kojomis, ir aš leidausi vedamas naujo žinojimo.

Gruodžio 15 dieną pradėjau valgyti mėsą. Daug mėsos. labai daug mėsos ir žuvies. Sviestą valgiau tiesiai iš pakelio ir dideliais kąsniais, kiaušinius galėjau valgyti tuzinais – mano kūnas reikalaute reikalavo gyvulinių riebalų. Kai pirmąkart po ilgos pertraukos suvalgiau “steak’ą” atrodė lyg būčiau gerąją prasme apsvaigęs. Kitą dieną po steako valgymo jau dainavau gatvejė laukdamas taksi. Kas su manim darosi? Mano kūnas dainuoja! Pamažu pradėjau atsiminti, ką reiškia tiesiog be priežasties būti laimingam. Vitaminas D ir B12 pradėjo plūsti į mano venas. Valgydamas mėsą ( sviestą, kiaušinius, žuvį) toliau skaičiau ir domėjausi, kas čia su manim vyksta. O vyko stebuklingi dalykai, mano kūnas pradėjo taisytis ir atgauti jėgas.

Vis dar jaučiau socialinę kaltę prieš save ir prieš DIEVĄ, nes juk valgau kitas gyvas būtybes! Tačiau, tos būtybės grąžina man sveikatą? Ar aš keliausiu į pragarą?

Per artimiausius mėnesius pradėjau sekti įvairiausias su mėsa susijusias dietas – Carnivore diet, Primal diet, Keto diet, Paleo diet, kurios visos akcentavo gyvulinės kilmės produktų kritinę svarbą žmogaus vystymuisi. Tuomet atradau puikią (adekvačiai kalbančią) daktarę Natasha Campbell-Mcbride, kuri labai aiškiai dėstė kuo skiriasi augalinė ir gyvulinė mityba. Jog štai pirmoji yra skirta trumpam apsivalymui (pasninkui), kai tuo metu kita yra skirta klestėjimui ir vystymuisi. Žmogus ( išskyrus asketus, šventuosius, dvasininkus) negali klestėti (long term) misdamas tik augalais, ir atvirkščiai: egzistuoja gausybė žmonių, genčių kurie demonstuoja puikią sveikatą valgydami tik gyvulinės kilmės produktus. Dar niekada istorijoje žmonės savo noru nebuvo nusprendę tapti veganais, jei tai darydavao tik priversti aplinkybių. Gera vieta susimąstyti.

Panašų pastebėjimą (atradimą) padarė dar 20 amžiaus pradžioje ir mokslininkas Weston A. Price, kuris keliaudamas po pasaulį išsikėlė sau misiją surasti SVEIKĄ žmonių bendruomenę, kuri gyventų išimtinai valgydama tik augalinį maistą. Spėkit ar jam pavyko? Atvirkščiai jis rado gausybę genčių, kurios pasižymi ypač sveikais individais, misdamos vien tik gyvulinės kilmės produktais žaliu pienu ir mėsa. Jo išvada: “As yet, I have not found a single group of primitive racial stock which was building and maintaining excellent bodies by living on entirely plant based foods”. Šis žmogus įkūrė jo vardu pavadintą fondą, kuris kovoja už žalio pieno legalumą ir šviečia žmones apie mitybą.

Po trijų savaičių mėsos valgymo pasidariau tyrimus – viskas normoje išskyrus VITAMINĄ D. Akivaizdu, kad dieta veikia. Mano oda iš baltos tapo ruda, mano veidas vėl įgavo sveiką spalvą, per du mėnesius svoris paaugo iki 80 kg – tiek svėriau sportuodamas prieš kokius keturis metus. Visi sveikatos parametrai palaipsniui pradėjo tvarkytis ir tebesitvarko po šiai dienai. Jaučiuos daug ramesnis, pastovesnis, mano nuotaika stabilesnė, o kūnas tvirčiausiame stovyje, koks buvo per du metus!

Geriausia dalis, kad supratau ( ir perskaičiau po to) kad galbūt net maisto priklausomybės ir “cheatinimai” kyla iš to, kad mes valgom DAUG, bet NE TO ko reikia. Pradėjęs valgyti riebalus (daug riebalų, riebios mėsos, sviesto, taukų) natūraliai nebenoriu cukraus! Valgau daug mėsos, kaimiškų kiaušinių, žalio pieno, nepasterizuotos varškės ir beviek išvis nebevalgau daržovių, vaisių, grūdų – ir jaučiuosi geriau nei bet kada. Sakau tai specialiai davęs šiai naujai dieta du mėnesius. Taip pat pamačiau, kad nesu vienas, ir daugybė tokių ieškotojų kaip aš dabar gydosi savo žarnynus ir įvairias autoimunines ligas būtent propaguodami vienokią ar kitokią gyvulinę dietą. Dabar šokiruosiu – pasirodo mėsa ir ŽALIAS (RAW) pienas gali būti gydantis maistas. Jums tai sako žmogus, kuris rudenį negalėjo suvirškinti net avokado.

Pabaigai norėčiau pridurti, kad kadaise viena iš mano sveikatos guru man sakė, kad man NETINKA jokia mėsa, jokie kiaušiniai, ir tuo labiau pienas ir jo produktai. Mano eksperimentai ir savijauta sako, kad man tai LABAI tinka. Viena aišku, pienas pienui nelygu, kaip ir kiaušinai nelygu kiaušiniams, o mėsa mėsai. Nuo pasterizuoto parduotuvinio pieno gaminių man skauda galva, o nuo žalio ožkos pieno aš noriu dainuoti iš laimės. Ar aš turiu teisęs būti sveikas ir laimingas ir valgyti gyvulius? Aš renkuosi atsakymą TAIP.

Dalinuosi šituo, nes DABAR jau žinau, kad mityba yra viena jautriausių temų, kuria labai lengva sąmoningai arba nesąmoningai manipuliuoti žmonėmis. Mano patirtys atrandant tai, kur dabar esu nebuvo pačios lengviausios, tikiu kad daug žmonių panašiai kenčia nematydami DRAMBLIO kambaryje.

Būkit sveiki ir mylėkit save, nes jeigu savęs nemylėsit, apie kokią meilę gyvūnams ar žmonėms galima tada kalbėti?

P.s. Dabar žiūrėdamas į save atgal galiu tik smagiai pasijuokti ir dėkoti Dievui, kad manęs neišvežė į Vasaros 5.

P.p.s. Kas yra pragaras? Pragaras tai būsena, kai esi paklydęs, bet to nežinai ir nebeturi vilties išsikapstyti. Mano atveju, tai buvo kai nuolat atsikeldavau ir gyvendavau su mintimis kad esu purvinas ir užsiteršęs, dėl to turiu save žūtbūt detoksikuoti net tada kai ten nėra ką detoksikuoti. Pridėkim priklausomybę nuo maisto ir apsrijimą ir gausime pragarišką gyvenimo būseną,.����

_____________

Veganinės mitybos šalutinai simptomai:

ortoreksija, priklausombė nuo maisto, persivalgymai, augalinio maisto netoleravimas, energijos deficitas, kognityvinės funkcijos suprastėjimas, atminties surpastėjimas, nukritęs svoris, tikėjimas, kad esu purvinas, užsiteršęs, irzlumas, dėmesio nekoncetracija, fanatizmas, dani pilvo pūtimai, nepasisotinimas valgant bet kokį maisto kiekį, suprastėjęs dėmesys, nukritęs svoris, letargija, chroniškas nuovargis.

ORTOREKSIJA – priklausomybė nuo SVEIKO MAISTO -> https://mitybologija.lt/…/…/ortoreksija-sveika-mityba-liga/�

FYI:

�� – Man rūpi gyvūnai, tačiau jeigu reiktų rinktis tarp mano ir mano šeimos sveikatos ir gyvūno sveikatos, aš rinkčiausi savo sveikatą net jeigu dėl to reiktų pačiam nužudyti gyvulį.

– Esu prieš industrinę, gyvulišką gyvulininkystę ir žiaurumą prieš gyvūnus. Visuomet stengiuosi rinkti laisvai ir laimingai užaugintų gyvulių produktus. Valgydamas juos dabar jaučiu dar daugiau dėkingumo jiems.

– Kartu manau, kad nepaisant to kas buvo anksčiau ( ievos ir Adomo laikais) mes evoliuciškai esame mitybos grandinės viršuje, o tai neprieštarauja gamtos dėsniams valgyti žemesnėje grandyje esančius gyvūnus. Toks yra nerašytas susitarimas tarp rūšių.

– Taip pat netikiu mums įskiepyta propaganda, kad veganizmas išgelbės pasaulį ar kad tai kaip nors susiję su sąmoningesniu maistu. Pažiūrėjęs į dažną veganą taip tikrai neatrodo.

NUORODOS:

Daktarės Natashos Campbell- Mcbride paskaita “Want to be vegetarian?// Vegan?”

https://www.youtube.com/watch…

Autorė parašė dvi puikias knygas: “Vegetarianism explained” ir “Gut and Psychology syndrome”.

Weston A. Price Foundation > https://www.westonaprice.org

Ilgametės augalinės / vaisinės mitybos ir fanatizmo mityboje pasekmės:

1) https://www.youtube.com/watch?v=PFnkWjmvMOA&t=2s2https://www.youtube.com/watch?v=PJnPZgLHHWQ

EX-VEGANų išpažintys:

1) [ 2,5 metų vegan, išpuvę dantys,] https://www.youtube.com/watch…

2) [ 8 metai, raumenų atrofija, išpuvę dantys, degeneracija ] https://www.youtube.com/watch?v=H4JzgDhCwfc3) [ 12 metų, vaisiavalgystė – pražūtis ] https://www.youtube.com/watch?v=_RnZD-ZIIbc&

Daugiau: youtube kanale Sv3rige, Frank Tuffano, JREexperience

Apie Carnivore Diet (gyvulinės kilmės dieta) ->

https://www.youtube.com/watch…

Psichiatro Jordan Peterson’o radikalli mėsos dieta išgydė ilgametę depresiją ->

https://www.youtube.com/watch…

Gydančios Mėsos Istorijos-> http://meatheals.com/

ŽALIO PIENO MAGIJA:

https://www.youtube.com/watch…

http://www.rawmilkinstitute.org/

https://www.realmilk.com/

https://www.youtube.com/watch…

INSTAGRAM EX VEGAN -> Darksideofveganism

Autorius – Paulius Mekionis

One thought on “Buvusio vegano – fanatiko išpažintis

  • February 25, 2019 at 10:50
    Permalink

    Blyn, biče, vis vien sveikatą anksčiau ar vėliau susivarysi, nes mityboje ne kažkokia stebuklinga dieta svarbu, o sveikas protas. Be jokio pykčio, sakai, kad atradai “adekvačią” mokslininkę, bet kaip gali vertint kitų žmonių adekvatumą, kai pats nesi adekvatus. Ir perdėtas stebuklingos dietos ieškojimas tik įrodo, kad bėdų turi galvoje. Mano mityba yra keto ir fasteningo mixas, bet jei jaučiu, kad noriu bulvių, tai jas ir valgau. Kartais ir limonado išgeriu, ar kokią bandelę suvalgau. Sveikata tobula, valgau tikrai gardžiai ir sočiai. Įvairovė ir nepersirijimas yra svarbiausia.

    Reply

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: