Bulvių košė iš … saliero. Garnyro receptas

Dietos dietomis, svoris – svoriu, tačiau skaniai pavalgyti trokštame visada. Tik labai gaila, kad tas mūsų suvokiamas skanumas susijęs su krakmolu, miltų ir jų gaminių, bulvių bei įvairių javų garnyrų naudojimu, nors beveik viską galima pakeisti tikrai naudingais produktais, skoniu nenusileidžiančiais ir tiems „saldiesiems“.

Su kepintais spirgučiais ir grybais…

Visą gyvenimą be galo mėgau bulvių košę ir keptas bulves, ir štai jau daugiau nei 8 metai bulvių nevalgau (na, kartą per porą mėnesių), o jokio nuostolio ar nevaldomo potraukio bulvėms tikrai nejaučiu. Prie mėsiškų patiekalų bulves keičiu įvairiomis kitomis daržovėmis ir, patikėkite, jų pagalba tikrai pasisotinama, o organizmas neapkraunamas.

Ypač man ir mano šeimai patinka „bulvių“ košė iš kitų daržovių. Ją gaminu maždaug taip (daug kas priklauso, kokios daržovės po ranka):

Pagrinde naudoju saliero šaknį. Nors žinoma, kad šiais laikais salierai auginami ne pačiomis geriausiomis sąlygomis ir kaupia nitratus, aš jų nesibaidau, nes jie paverdami, o nuoviras išpilamas. Taigi, standartinei „bulvių“ košei imu gerą gabalą saliero, petražolių šaknų ar pastarnoko, jei yra – moliūgo minkštimo, svogūną, pievagrybių, lašinukų ir prieskonių.

Iš pradžių kepinu smulkiai supjaustytus lašinius, kol išsiskiria taukai. Sudedu smulkiai pjaustytą svogūną bei pievagrybius (be abejo, galima vartoti ir kitus grybus) ir viską apkepinu.

Kol viską kepiau, šalia kunkuliavo puodas, kuriame buvo verdamas svogūnas, kubeliais supjaustytas salieras ir nemedingos baltosios morkos (pastarnokai arba petražolės) ir (arba) stambiai supjaustytas moliūgas. Visas šis gėris gali pavirti kokias 15 – 20 minučių, tada puodas nukeliamas nuo ugnies, vanduo nupilamas, o likusios daržovės sutrinamos blenderiu iki tirštos piure, spalva ir tekstūrą labai panašios į bulvių košę. Tada į puodą sudedamas keptuvės turinys, pasūdoma, išmaišoma ir viskas – košė gatava! Be abejo, ją galima skaninti petražolėmis ar krapais, indišku kariu ir juodaisiais pipirais. Taip pat negailėkite taukų – jei lašinukų buvo nedaug, į košę drąsiai įdėkite sviesto, nuo to ji taps dar gardesnė.

Patikėkite – ši košė nei išvaizda, nei skoniu nenusileidžia tikrai bulvių košei, tik turi vieną mums neįprastą poveikį: neapkrauna organizmo bei skrandžio, lengvai virškinasi ir į organizmą nepripumpuoja taip nereikalingų krakmolingų angliavandenių.

Košė tinka, kaip garnyras, praktiškai prie kiekvieno mėsiško patiekalo, tačiau man ši košė skaniausia su … kefyru!

Airanas – tam tikras rytietiškas rūgusio pieno produktas, primenatis druska pagardintą kefyrą. Labai tinka valgyti su daržovių koše. Nuotrauka iš asmeniniuo albumo.

Saulius Veržikauskas 

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.