Būkit geri, nesiuntinėkite man palinkėjimų, meškinų ir zuikučių, kuriuos turėčiau persiųst mažiausiai 10 savo FB draugų!

Anksčiau, žmogus, galėdavai ir vienas pabūti. Noromis ar nenoromis, bet galėdavai.

Vėliau atsirado paprasti telefonai, privati erdvė kiek susiaurėjo, bet nedaug. Nori – keli ragelį, nori  – ignoruoji, be to senųjų telefonų su savimi tampytis negalėdavai.

Kiek smarkiau privatumas pradėjo nykti išpopuliarėjus mobiliesiems. Sėdi tualete, kelis malonumus iš karto junti, mat, dar ir nosį krapštai, ne tik knygą skaitai, ir tik staiga: klin klin kilin! Skambutis į mobilų.

– Ką veiki? – klausia pažįstamas nuobodžiaujančiu balsu.

– Šiku, – norėtum atsakyti, bet  sakai, – ai, čia biški užsiėmęs, gali persukt vėliau?

– Tai ką veiki? – neatstoja anas.

– Sakau, persuk už penkių minučių! – niekaip ant greitųjų nesumąstai, ką pasakyti.

– Nu gerai, – sutinka anam ragelio gale.

Ir ką: nosies krapštymai baigėsi, knyga užverčiama ir padedama iki sekančio malonaus pasisėdėjimo, valomas užpakalis, bėgama plautis rankų…

Vėl skambutis.

– Nu, jau baigei tvarkytis? – nerimsta pažįstamas.

– Aha, viskas tvarkoj! – atsakai žvaliu balsu. – Ko norėjai?

– Ai, nieko… Neturėjau ką veikt, sakau, pasuksiu…

– Aišku… – nutęsi.  – Tai nieko neatsitiko?

– Nea, – tingiai atsako pažįstamas. – Davai, turiu lėkt.

Telefonas išsijungia.

Taip ir lieki nesupratęs, ko anam reikėjo ir kokio velnio turėjai nutraukti savo visus prigimtinius malonumus.

Bet dabar dar blogiau. Jei jau skambinimuose atsirado šiokia tokia kultūra, visą gerumą nubraukia žinutės, ypač socialiniuose tinkluose. Vairuoji automobilį, eismas intensyvus, staiga išgirsti pranešimą ir akies krašteliu pastebi mirksint švieselę telefone.

“Bliam, kažkas atsitiko!” – persmelkia pirmoji mintis.

Negrabiai paimi telefoną, ties šviesoforu, degant raudonai, pradedi spaudinėti ekraną. Viena akis skaito žinutę, kita seka šviesoforo spalvas.

“2019 metais linkiu tau: 12 mėnesių be lygų, 53 savaites visko ko geriausio,  365 dienų laimės, 8760 valandų kad viskas pavyktų…” – skaitai ir kol kas nesusigaudai, apie ką čia rašoma, ko iš tavęs norima.

 “…525600 minučių meilės, ir 315360000 sekundžių malonių akimirkų. Tik pabandyk neišsiusti šio naujametinio palinkėjimo savo draugams! “

Šiek tiek atsitokėji, pradedi suprasti, jog kažkam iš tikrųjų nėra ką veikti, tačiau skaitai toliau ir pamatai, kad siuntėjo ketinimai visai rimti:

“Atsiprašau, bet aš negaliu nutraukti šios grandinės.((( šią žiemą tu busi su tuo žmogum kurį myli. Šiandien vidurnakty jis supras kad myli tave!  Ir geras dalykas tau nutiks rytoj, bet jeigu tu nutrauksi šią grandinę prarasi laimę 10-čiai metų.jei išsiusi 25 žmonėms tai po 19 minučių tau paskambins. Tiesiog nukopijuok ir išsiųsk visiems.”

Dalykas rimtas, ant kortos pastatyta tavo ir kitų tavo draugų laimė bei tolimesnės perspektyvos!

Anot siuntėjo, turėčiau spustelt ant stabdžių, įsijungt avarinį ir pulti ieškoti 25 nelaimingų žmonių, kuriuos tuoj tuoj aplankys laimė. Aišku, jei žinutes išsiųs ir jie. Po to, po 19 minučių “tau paskambins”. Kažkas. Ir kažką pasakys. Bet jei nepaskambins, tai, blia, laimę dešimčiai metų prarasi!

Spjauni į tokius vėjus ir važiuoji toliau. Staiga telefonas vėl pypteli.

“Ech, nejau ir vėl kam nors į 25 nelaimingus draugus papuoliau… “  – mąstai apmaudžiai. Peržiūri žinutę. Nea, šį kartą laimė nesiūloma, o tik naujas darbas:

“Хочу предложить Вам дополнительный заработок на международном финансовом рынке. Вам интересно было бы пройти пробный обучающий тренинг и узнать что-то новое для себя?”

Aha, kažkas internete ieško darbuotojų tarptautinėje finansų biržoje. Kaip tik tas būdas  – siųsti žinutes visiems iš eilės, o ten, žiūrėk, ant kokio užsislėpusio finansų talento ir užsišoksi!

Trini žinutę, tačiau ramybės neatgauni. Mat, kiekvieną dieną, apart tokių laimės bei gero darbo pasiūlymų, gauni tuziną katukų bei kavytės nuotraukyčių, su “labas rytas” ir “geros dienos” palinkėjimais. Tokius vaizdelius siuntinėjantys yra genijai  – iš kur jie sužino, kad man trūksta būtent jo, iki šiol nežinomo žmogaus, palinkėjimo skaniai atsigerti kavytės?

Juokus į šonus  – tokios bereikšmės žinutės atima nemažai laiko ir trukdo bendrauti su tais, su kuriais tau bendrauti reikia iš tikrųjų.

“Nepatinka  – išsijunk žinučių gavimo funkciją”  – aiškino man ne vienas.

Čia, kaip su pinigais. Kai praturtėji, aplink tave pradeda kauptis prielipai: pinigų prašinėtojai, vagys, apgavikai, sukčiai. Visiems reikia tavo uždirbtų pinigų. Tad, patarimą  – “nepatinka – išsijunk žinutes”, reiktų perfrazuoti į: “nepatinka vagys ir apgavikai – atsisakyk pinigų!”

Suprantama, tokio gero dalyko, kaip galimybė bet kur ir bet kada susisiekti su savo tikraisiais draugais bei verslo partneriais, atsisakyti nesinori.

Todėl pabaigai paskelbisu savo FB draugės kreipimąsį į eterio šiukšlintojus:

Kaip ir kiekvienais metais,labai prašau, plizzzzz….. Būkit geri ,nesiųntinėkite man eglučių, meškinų ir zuikučių …kuriuos turėčiau persiųst mažiausiai 10 savo FB draugų, kad nenutrūtų kažkokia grandinė, galiu pasakyti tik tiek,kad su manim ji nutrūksta 100% …nes neplatinu viruso… Tokias žinutes ignoruoju, tai ačiū už supratinguma… Galit šiaip parašyt, be progos,su malonumu atrašysiu…

Štai keletas virusinių paveikslėlių pavyzdžių:

previous arrow
next arrow
Slider

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 120

Posted in Humoras and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.