Britų spaudoje mirga „pasibaisėtina“ istorija: kaip lietuvė slaugė miške grybus rinko

Britų spauda mirgėte mirga publikacijomis apie tai, kaip lietuvė slaugė vietiniame Londono miškelyje grybus rinko. Britams tai pasirodė taip neadekvatu, jog šie nusprendė moterį paduoti į teismą. Čia 38-erių lietuvei buvo skirta 80 £ bauda ir prievolė apmokėti 284 £ teismo išlaidas.

Sonata Šliužaitė teisme teigė, kad grybavimas yra sena jos tautos tradicija, tačiau šis argumentas nė kiek nesuvirpino teisėjo ir prisiekusiųjų širdžių. Romforde, rytų Londone gyvenanti moteris grybavo Epping Forest miške, kai prie jos priėję pareigūnai ją suėmė. Moteris teigė, kad ji nė nežinojo, kad daro nusikaltimą.

Teisme paaiškėjo, kad Eppingo miške S. Šliužaitei pavyko prigrybauti net 3 maišelius grybų – moteris teigė, kad juos ketina valgyti ir konservuoti, mat taip nuo mažumės ji įpratusi elgtis Lietuvoje. Tačiau teismo ši istorija neįtikino – moteris apkaltinta bandymu parduoti grybus restoranams. Tai yra laikoma nusikaltimu, mat už kilogramą miško grybų, restoranai Londone siūlo net 50 £ atlygį.grybai

Per pastaruosius metus įspėjimą dėl grybavimo gavo 80 asmenų, o du iš jų buvo nuteisti.

Rinkti grybus, uogas, gėles ir net medžių šakeles D. Britanijos miškuose yra griežtai draudžiama. Iš miško namo parsinešti galite tik nedidelį gabalėlį negyvos medienos, o visos kitos likusios lauktuvės gali atsieiti bauda ir net teismu.

info ekspres

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.