Besivystančių šalių oro uostuose plinta pavojingas apgaulės būdas. Kovoti su juo praktiškai neįmanoma

Besivystančiose šalyse, kur mėgstame ilsėtis ir mes, lietuviai, apgavikų netrūksta.

Leidinys EliteReaders papasakojo paprastą būdą, kaip iš turistų paimti pinigus. Šį būdą sugalvojo Manilos (Filipinai) oro uosto Nino darbuotojai. Taip pat yra žinoma, kad tokiu pačiu būdu pinigai atimami ir kituose oro uostuose, tame tarpe ir Egipto.

Maniloje šis plėšikavimo būdas vadinamas “tanim – bala” ir jis nėra jau toks naujas – jam apie 20 metų. Turistų neapsaugo nei policija, nei video sekimo kameros.

Apgavystės esmė tame, kad nesąžiningi oro uosto darbuotojai turistui į bagažą įkiša nedidelio kalibro šovinį. Po to tie patys darbuotojai jį “suranda” ir pradeda prievartauti pinigus. Kad išvengtų problemų ir suspėtų į lėktuvą, turistai dažniausia “susitaria” – duoda kyšį.

Paaiškėjo šio “verslo” kuratoriai: tai įtakingas vietinis nusikaltėlių sindikatas. Tad, ką nors įrodyti, turistui būtų, ko gero, neįmanoma.

Nusikaltėliams ypač patinka jungiamųjų skrydžių keleiviai: jie, dažniausia, būna pavargę, o jų bagažo patikra vykdoma be pačių turistų žinios.

Kaip nusikaltėliai atsirenka aukas?

Sukčiai oro uostuose naudojasi taip vadinamų “seklių” paslaugomis, kurie stebi potencialias aukas, suranda jų bagažą ir ten įkiša šovinį. Kaip taisyklė, jei auka jau atrinkta, pati “operacija” užtrunka ne ilgiau poros sekundžių.

Po to, kai bagažas peršviečiamas rentgeno spinduliais, pas jus aptinkamas šovinys. Tada ir prasideda košmaras. Kai viskas baigiasi kyšiu, rentgeno patikros operatorius ir “seklys” dalinasi grobiu: operatoriui tenka 60, o “sekliui” – 40 procentų nuo uždirbtos sumos. Šitaip jie kiekvieną dieną uždirba šimtus dolerių.

Bagažo patikros tarnybos darbuotojų alga gana maža, tačiau beveik visi jie turi didelius namus, prabangius automobilius, jų vaikai lanko privačias mokyklas. Kai kurie jų dažnai keliauja po pasaulį, turi jaunas žmonas.

Tikriausia, jums įdomu, kodėl oro uosto darbuotojai šiuo klausimu neatlieka vidaus tyrimų? Ir apskritai, kodėl jie nedaro nieko, kad pilnai atskleistų šią apgaulės schemą?

Paaiškinimo nėra. Filipinų civilinės aviacijos sekretorius spaudai Erikas Apolonio tik tegali perspėti, kad turistai nuolat stebėtų savo bagažą bei rakintų visokiais įmanomais būdais.

Arba, jūs galite padaryti taip, kaip matote aukščiau esančioje  nuotraukoje.

Perspėkite visus keliautojus, o šiuo tekstuku pasidalinkite su visais savo pažįstamais, neatimkite iš jų galimybės žinoti apie tykančius pavojus!

Paruošė Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.