Apmokęstintas automobilis gamtos neteršia

Vėl skaitau seimūnų pasvarstymus dėl automobilių apmokęstinimo.

Sekdanas aukščiau minėtų ponų mintį, darau loginę išvadą – apmokęstintas automobilis gamtos nebeteršia. O jei ir teršia, surinktas mokestis pervedamas Gamtai ir ji kažkaip tai tuos teršalus neutralizuoja.

Taip pat patinka Seimo proto bokštų aiškinimai, kad “Lietuvoje nėra automobilių mokesčio, nors Vakaruose jis jau seniai…”.

Dėl Vakaruose mokomų mokesčių: ar būtina stebėti, kas kur ką ir kiek pasaulyje moka ir viską perimti mums? Jei Prancūzija nuspręs įvesti gryno oro mokestį (poilsiaujantiems  prie ežerų, kalnuose), ar taip pasielgti privalėsime ir mes?

Dėl “mokesčio nebuvimo”: aš, aišku, gal ko nesuprantu, tačiau yra akcizas kurui. Žinoma, jis nesivadina “automobilio mokesčiu”, bet, po velnių, ar pavadinime skirtumas? Visi turintys automobilius, jei tik pila kurą – moka. Šiaip, nei už nieką, tik už tai, kad perka kurą. Aš jau tyliu apie oficialiai įteisintą reketo mokestį – PVM.

Tikiu, kad Seimo sprendimu, jau greitu laiku pradėsiu naudotis štai tokiu automobiliu.

Taip pat skaičiau, kad kažkoks ministras (man dzin katras) norėtų, jog mokestis priverstų žmones naudotis visuomeniniu transportu ir skatintų rinktis gyvenimą be automobilio. Taigi, pirmiausia lauksiu gero pavyzdžio: kai automobilių atsisakys visi Seimo nariai, valdžios atstovai, Prezidentė, absoliučiai visi valdininkai – su mielu noru arba susimokėsiu, arba atsisakysiu automobilio.Tada mielai ir su džiaugsmu širdyje stebėsiu Prezidentę, dviračiu minančią į darbą, o Seimo prieigos, ko gero, panašės į eilinį Kinijos miestelį, rytais jo prieigose bus galima stebėti minias į posėdžius besirenkančių dviratininkų, pėsčiųjų, šiaip lakstytojų. Arba visi atvyks vienu dideliu autobusu, nes važinėti keliais autobusais  –  neleistina ir orą teršianti prabanga.

Taip pat mokesčio gynėjai  aiškina, kad šis mokestis verstų rinktis sveikesnę alternatyvą – mažiau teršiančius elektrinius arba hibridinius automobilius.

Sutinku, su mielu noru. Pradžiai norėčiau “Teslos”. Sąskaitą, kur galite pervesti pinigus už būsimą pirkinį, pridedu. Pasižadu važinėti tik šiuo elektroautomobiliu, o į savo seną dyzeliuką net nepažvelgsiu. Garbės žodis!

Iš tikrųjų, tam tikri nauji mokesčiai reikalingi. Sakykim – kvailio mokestis, proporcingas žmogaus kvailumui. Tikiu, kad vien Seime surinktas mokestis padėtų išgyventi bent keletai Lietuvos miestelių.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.