Apelsinų – kavos trauktinė (N18)

..Kalėdos artėja…

Senokai kąsniu nesidalinau. Bet ne iš gobšumo, dievaži.. gaminu, kepu, skanauju, tik laiko paveiksluot ir aprašinėt vis pritrūksta. Tačiau gardaus gėrimo receptu nepasidalinti negaliu!

Jau keleri metai Kalėdoms (o kartais ir ne tik joms) ruošiu apelsinų – kavos trauktinę. Dieviška. Nebuvo kam nepatiko (na, gal į akis nesakė :)))) Toks gėrimas, kai gurkšteli apelsino o po kelių akimirkų burnoje pasklinda kavos aromatas.

Kaip pasakė viena draugė – toks stiprus, kad jį gali gerti tik moterys.

Originalus receptas ir buvo labiau subalansuotas moterims (eigoje parašysiu kodėl), tačiau aš jį pritaikiau abiems..

Originalus receptas:
1 apelsinas
40 kavos pupelių
40 šaukštelių cukraus
0,7 ltr degtinės
Laikyti 40 dienų.

sert

Dabar rašau savąją versiją:

Sutikite, 40 dienų laikyti 0,7 ir išmaukt per vakarą…apmaudu… Visad ruošiu gėrimą trijų litrų stiklainyje. Kaip tik telpa reikiamas kiekis apelsinų ir alkoholio.

Cukraus kiekis man pasirodė labai labai smarkiai per didelis, likerių nemėgstu..tad mažinau trigubai..

Vietoj degtinės (prabanga) pilu kokybišką, 2 – 3 kartus per anglis perfiltruotą naminukę. kadangi ji stipri, o cukrus dar labiau sustiprina pojūčius, gamybos pabaigoje kažkiek skiedžiu distiliuotu vandeniu.. na..maždaug iki 45 – 50 laipsnių.

Taigi, eiga:
Imate 3 litrų stiklainį, vidun kišate 3 degtukų ar dantų krapstukų subadytus apelsinus.. Rašo, kad būtinos 40 skylutės, ale jei kavos pupeles kaskart skaičiuoju (vis neprisiverčiu pasvert dėl ramybės ateityje), tai apelsinus tiesiog subadau be gailesčio, Egėj..pirkdami apelsinus įvertinkite trilitrinio stiklainio kaklelio plotį. Porą kart teko pirkt mažesnius.

Kol stiklainyje trijulė laukia alkoholio, mestelkit ten 120 kavos pupelių ir cukraus. Aš jo beriu 3 kart mažiau – 40 šaukštelių “ant trilitriako”, vietoj 120.. kartais 35..

Nemėgstu saldžių gėrimų.

Pilate alkoholį.. nebematuoju – pilu veik iki viršaus. Uždengiu dangteliu ir pastatau kur “ant akių”. Ne tam, kad nervuotų ar springdintų seilėm – jau kitą dieną gėrimas ima įgauti be proto gražią spalvą.. Tiesiog gėriuosi vaizdu.

Nepamirškite bent kartą per savaitę gėrimo pakratyti. Lengviau tirps cukrus.

Ar visad išlaikau gėrimą 40 dienų? Ne. Jau nuo 30-tos dienos imu ragauti. Ne dėl beprotiško troškulio. Jei trioboj šilta, kažkuriuo metu apelsinas įgauna tokį rūgimo kvapelį lengvą. Man tai būna ženklas, kad laikas nupilt ir košti. Košiu, nes gėrime plaukioja apelsinų skaidulėlės visokios..negražu, neestetiška.. O va perkošus gėrimas tampa skaidrus..auksinis.. skanus, .. eeeeeeeaaaa.. va dabar tai apsiseilėjau :)))

Perkošus šliukšteliu distiliuoto vandens. Nepersistenkit.. Kartais užtenka 50 – 100 gramų.

Nuoširdžiai rekomenduoju!
Ir būtinai praneškite kaip sekėsi!
Į sveikatą !

PĖES.. Foto tokia labai buitiška, daryta prieš porą metų.. bet esmę pamatysite :)))

Ina Felt Pauliukonienė 

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.