Nebūk lopas – parduok artimui akmenį!

akmSaulius Veržikauskas
Norite beveik neįdėję pastangų tarsi inkstas vartytis taukuose? Tai – netgi daugiau, nei įmanoma. Išmintingi žmonės panašius dalykus suprato ir įgyvendino jau seniai. Svarbiausia – drąsiai ir be jokių sąžinės graužimų nusimesti „demokratišką“ bei „tolerantišką“ požiūrį į dalykus, kuriems to absoliučiai nereikia.

Jums baisu pripažinti, pasakyti garsiai, įtikėti, kad pasaulyje be galo daug BUKŲ ŽMONIŲ? Tai yra, daržovių (runkelių?), iš kurių jūs galite spausti sultis?

Nebijokite tikėti akivaizdžiais dalykais: tokių dauguma. Ir tai įrodo žmonių elgesys bei to elgesio iššaukti rezultatai.
Žiauriai „važiuoju“ ant žmonijos, tiesa?

Tai, kad nieko kito nebelieka daryti. O kantrybės (o gal abejonių) taurę perpildė vienoje internetinėje parduotuvėje siūlomos dūdelės. Dūdelės, kurių pagalba mums žadama atsikratyti antsvorio, „sudeginti celiulitą“, sureguliuoti kraujotaką, spaudimą ir dar bala žino ką. Tereikia ritmingai pūsti ir viskas bus gerai. Tiesa, prieš tai privaloma susimokėti: be šio veiksmo dūdelių (kitų, ne originalių) veiksmingumas lygus absoliučiam nuliui.

Ne, aš galiu suprasti žmones, kurie perka visokius kosminius diskus, magnetines apyrankes, detoksines voneles kojoms. Galima suprasti ir saujomis ryjančius „sveikas bei natūralias“ tabletes iš žolių ar pusryčiams geriančius „įkrautą“ vandenį. Ne visi mokykloje mokėsi – kai kuriems labiau patiko krapštyti nosį, ne visų ir galvelės vienodos. Be abejo, galima suprasti seną, sergantį žmogų, kuriam nebepadeda joks gydymas ir jis, vargšelis, pasakomis pradeda tikėti jau garbingame amžiuje, nors tam skirtas laikas buvo atseikėtas tik vaikystėje. Stebuklų ir „stebuklingos tabletės“ paieškos verčia žmogų pirkti įvairias, išmintingesnių žmonių, sugalvotas ir pasiūlytas nesąmones. Ir žmogus perka. Tikisi. O po to – skaudžiai nusivilia. Bet, jei atkaklus ir pakankamai bukas – ieško naujo stebuklo.

Ai, bet ko aš čia postringauju: tokie ieškotojai, kol nenumirs – nenurims. Juk būtų galima surasti tūkstančius veikėjų, kurie savo galva ir širdimi prisiektų, kad „kosminis diskas ištiesino stuburą“, o magnetinė apyrankė „gražino laimę bei harmoniją, o be to, ir normalų kraujo spaudimą“. Ne be reikalo sakoma: kvailys niekada neprisipažins esąs kvailiu. Suvokti savo klaidas ir su humoru jas pristatyti – išimtinai protingųjų privilegija.

Ginčytis ar ką įrodinėti tokiems? Neverta. Netgi kvaila. Geriau pasinaudoti. Kažkuri religija teigia, kad už apgautą kvailį, Dievas atleidžia vieną nuodėmę. O dar teigiama, kad, jei pamylėsi senmergę… Oi, apie tai – kitą kartą.

Tad – atsikratykime nuodėmių visiems laikams!

Turiu čia vieną pasiūlymą. Mąstantiems. Mokantiems gražiai pateikti NIEKĄ ir gražiai apie jį pašnekėti. Sąnaudos – minimalios. Šio projekto mūza, įkvėpėja – jau mano anksčiau paminėta stebuklinga dūdelė.

Bet galvoju: dūdeles reikia gaminti, ar užsakinėti pas kiniečius. Daug darbo. Viską galima atlikti daug paprasčiau ir iš vietinių, tarp kitko, labai ekologiškų (nepamiršti to minėti ir minėti!) medžiagų.

Paprasčiausia, reikia pririnkti gražių akmenėlių (labai „derlingos“ vietos – žvyro karjerai ar skaldos sankaupos pakelėse, prie bėgių). Na, pakuotę sugalvosite patys. Juk svarbiausia aprašymas: „gerųjų“ to akmenėlio savybių, išvardijimas. Kaip jau minėjau, reikia pabrėžti produkto ekologiškumą, bendrą „teigiamą poveikį aplinkai“, per amžius sukauptą „pozityvią“ energiją. Galima sugalvoti kokias nors sąsajas su nano technologijomis ir Čeliabinsko meteoritu (akmenukai prisisėmę kosminės energijos, meteorito atneštų tarpgalaktinių pozityviųjų dalelių, absoliutaus kosminio proto užuomazgų) ir pan.

Po to reikia sugalvoti jų panaudojimo būdus. Na, sakykime, kiekviename kambaryje, pagal figchui principus, kiekviename kampe padėti po vieną tokį „įkrautą“ akmenėlį, tačiau, šiukštu, 20 dienų nuo jų nevalyti dulkių. Likusią akmenų krūvelę sukaišioti po čiužiniu ir į pagalves. Mat, pasirodo, miegant visa kosminė pozityvioji energija pereina į žmogų ir jis: nustoja sisiotis į lovą, dingsta nevalingas oro gadinimas, susireguliuoja kraujo spaudimas bei cholesterolis, geriau įsisavinamas deguonis (ko pasekoje, be abejo, krenta svoris), atsikratoma diabeto, kraujagyslių bei širdies ligų, stiprėja plaukai (čia patiks moterims), lygėja oda, netgi didėją krūtys bei stangrėja užpakaliukas. Vyrams, kas be ko, atsiranda nežmoniška erekcija, stiprėja kūno raumenys, taip pat būna daug lengvesnės pagirios ir per miegus pradedamas kartoti tik šalia gulinčios moters vardas.

Ne akmenukas, o saldainiukas! Beje, vos neužmiršau: dienos metu tokį gėrį galima ir čiulpti: naikina „blogąsias“ bakterijas, masažuoja dantenas bei dantis. Kariesas, susidūręs su tokiu pozityvu, slepiasi ir rūko kažkur už kampo…

Ech, ar jūs atsisakytumėte tokio stebuklingo akmenukų rinkinio?
Jūs – gal ir taip, tačiau tūkstančiai kitų – niekaip.
Tad, gal verta pabandyti?

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.