14 įpročių, parodančių, kad jūs vis dar esate tarybinis žmogus

Nei TSRS, nei LTSR senokai nebeegzistuoja, tačiau dalis žmonių, kaip taisyklė, kiek vyresnio amžiaus, vis dar vadovaujasi anais laikais įgytais ir sunkiai įveikiamais įpročiais. Tiesa sakant, jie ir parodo, kad žmogui tarybinis gyvenimo būdas įaugęs į kraują, keisti ir keistis labai sunku, o gyvenama tarsi iš inercijos…

Norite, išvardinsiu pačius charakteringiausius įpročius, atsineštus iš tarybinio laikmečio? Prašau.

Nieko neišmesti!

Normalus šiuolaikinis žmogus visus sugedusius įrenginius, jei neįmanoma pataisyti, išmeta. Retai stengiasi suteikti nereikalingam daiktui naują gyvenimą ar pritaikyti ūkyje ne pagal pradinę paskirtį. Skylėti marškinėliai, kokie jie mieli bebūtų, turėtų būti išmetami, o sulūžusios buitinės technikos vieta  –  ją recikluojančių įmonių aikštelėse.

Šlamštu užversti balkoną

Net patį mažiausią balkonėlį įmanoma paversti jaukia pasisėdėjimui skirta vietele. Laisvalaikiu gerti kavą, kalbėtis, stebėti saulėlydį (jei vaizdas į vakarus)… kol ant galvos nenukris slidė, batų dėžė ar nežinia kam saugoma jūros puta, skirta buitinės technikos pakavimui. Senas tarybinis įprotis  –  tai, ko širdis neleidžia išmesti (žiūrėkite ankstesnį punktą), galima pasidėti balkone.

Kankintis, tačiau viską suvalgyti

Nemažai žmonių ir dabar viską suvalgo iki paskutinio trupinėlio. Toks vaizdas, kad jiems už nugaros stovi pikta vaikų darželio auklėtoja ir stebi, kad visi suvalgytų grikių košę. Jeigu nenorite valgyti, kam gi kankintis? Jei nesuvalgysite, jūsų niekas nebaus.

Antrus patiekalus būtinai valgyti su duona

Įprotis namuose visada turėti duonos, atėjo dar iš tų laikų, kai žmonės turėjo mažai gero maisto, o alkį marindavo prisikimšę duonos, bulvių ar kokių nors kitokių miltinių patiekalų. Tarybiniais laikais duonos kaina praktiškai nedidėjo, taip “didžioji partija” spręndė didelės šalies išmaitinimo problemas. Įprotis viską valgyti su duona daugumai žmonių yra įaugęs į kraują, šį savo įprotį jie sėkmingai perduoda ir jaunesnėms kartoms.

Viską, kas geriausia, taupyti ateičiai

Viską, kas geriausia, tarybinis žmogus buvo įpratęs taupyti ateičiai. Geri daiktai būdavo rakinami į spintas arba išstatomi viešai, tarsi parodai, kad kiti galėtų matyti, kiek gėrio yra šiuose namuose.

Ir toliau džiaugtis tarybinių laikų interjeru

Nors šiais laikais apstatyti butą  –  jokia problema, idėjų pilna ir žurnaluose, ir internete, dalis žmonių iki šiol nesugalvoja nieko naujo: mažuose kambariuose stato tamsios spalvos spintas per visą sieną, ant žemės tiesia prašmatnų kilimą, kur bus pastatyti du foteliai, o dar baisiau, kai kilimais nukabinamos sienos…

Namuose vaikščioti apsirengus bet kaip

Namuose praleidžiame begalę laiko, tad, kodėl kai kurie žmonės leidžia sau atrodyti, kaip, atsiprašant, kaliausės? Ištampyti marškinėliai, treninginės, ties keliais nukarusios kelnės, nukleiptos šlepetės… Ar pamenate pirmą taisyklę? Seni daiktai turi būti išmetami, o ne paverčiami namine apranga!

Per daug kuklintis

Ir vyrai, ir moterys gimę tarybiniais laikais labai dažnai turi vieną problemą  –  nemoka priimti komplimentų. Jei pasakyti damai, kad ji gerai atrodo, dažniausia ji “pasimes” ir pramurmės kažką panašaus į: “oi, čia aš, paprasčiausia, seną suknelę spintoje atkasiau…”

Be aiškios priežasties stoti į eilę

Jei žmogaus galvoje “tarybiškumas” dar neišgaravo, matydamas eilę, jis pagalvos, kad ji ne be reikalo ir jam taip pat vertėtų atsistoti: o gal ten kažką “duoda”? Na, kažką tokio, apie ką jis dar nežino, tačiau garantuotai TAI jam gali būti labai reikalinga. Tokie žmonės lengvai tampa marketologų aukomis, jiems įsiūlomi niekam nereikalingi daiktai bei paslaugos. Žmogus, jaučiantis savo vertę, žino, kad viską, ko jam reikia, jis jau turi, o eilės susidarymo priežastimi galima tik pasidomėti, nebūtina pulti ir stoti.

Temtis į namus viską, kas “blogai padėta”

Reklaminiai bukletai, nemokami rašikliai, produktų testukai ir dargi suoliukai… Jeigu šalia nėra šeimininko ir viską galima “pasiimti”! Tad, kodėl gi ne?! Parsinešim, o jau po to spręsim, ką su tuo nelauktai įgytu turtu daryti!

Viską padaryti pačiam

Jei jūs auksarankis ir tai jūsų hobis, be abejo, gali būti, kad daug ką būtų galima darytis pačiam. Tačiau jei jūs net neįsivaizduojate, kaip pataisyti, sakykime, unitazą, ir manote, kad susivoksite proceso metu, tai geriau sustokite ir pasikvieskite santechniką. Patikėkite, sutaupysite ne tik nervų, pinigų, bet ir kokybę.

Atrodyti taip, kaip visi

“Tarybiniai” žmonės labiausia bijo išsiskirti iš minios. Jeigu batai, tai tik juodi, jei paltas, tai tik pilkas.

Saugoti intelektualinį šlamšta

Anksčiau kiekvieną knygą, žurnalą reikėdavo vos ne susimedžioti, tačiau tie laikai jau praėjo. Dėl ko saugote tuos senus, jau ne kartą perskaitytus žurnalus bei aptrintas knygas? Pasilikite tik tai, kas jums brangiausia. Patikėkite, jūsų “sutaupyti” žurnalai bei knygos nejudinamai pragulės iki pat jūsų mirties! Galų gale, padovanokite ar parduokite!

Plastmasiniame maišelyje kaupti kitus plastmasinius maišelius

Tikriausiai, kas antruose namuose gyvena toks monstras, kaip polietileninis maišelis, pripildytas kitų maišelių. Kai kurie turi netgi atskirus maišelius, kuriuose saugomi ypatingai gražūs maišeliai… Supraskite  –  tai vienkartiniai daiktai! Kas nors prieštaraus, atseit, ekologija ir pan. Maišelį visada galite išmesti į plastmasei skirtą konteinerį, o patys galite pradėti naudoti popierinius ar skudurinius, garantuotai ekologiškus maišelius.

Patebėjote, kad jūsų gyvenime egzistuoja vienas ar keli aukščiau aprašyti įpročiai? Nieko baisaus, praeitis, kokia ji bebūtų buvusi, palieka pėdsaką ir ateičiai. Tyčia atsisakę tam tikrų įpročių, jų iš savo vidaus neištrinsite. Geriau viską ramiai permąstyti ir kai kurių įpročių nereikalingumą, net juokingumą, suvokti pačiam.

Šaltinis: gubdaily

Paruošė Saulius Veržikauskas

Posted in TSRS + LTSR and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.