Štai Žilvino Šilėno pasisakymas  jo FB sienos.

„Vyriausybės ataskaita. Kodėl pajamų nelygybė Lietuvoje atrodo aukštesnė. 1. Prastą valdiška pensijų sistema, su mažomis pensijomis. 2. Neefektyvus viešasis sektorius su per daug žmonių ir per mažais atlyginimais. 3. Daug, t.y. 140.000 žmonių dirbančių nepilną darbo dieną, už mažiau nei MMA (dalis, ko gero, nelegaliai). „Tradicinės“ teorinės priemonės, pvz., aukštesni mokesčiai, neišspręstų nei vienos iš šių 3 problemų.“

Taip protingai išsireiškė, kad net suprasti neišeina. Labai jau primena totalitarinės sektos vadovo kalbas apie jo susikurtą pasaulį, kad reikia taip daryti kaip jis daro ir gyvenimas rojumi pataps. Kosminės energijos ims padėti harmonizuotis, čakros su auromis išsivalys ir tuoj gyvensime nirvanose.

Žilvinai, kaip mokesčius bevartysite, taip nieko nesigaus. Monopolinius prekybcentrius reikia apmokestinti rimtai. Taigi, jie yra sunaikinę smulkų ir vidutinį verslą. Kelios dešimtys milionierių sau pasiima pelnus. Keli tūkstanžiai pardavėjų gauna minimumus, o likusiejo sėdi be darbo, darbo biržoje. Negalėdami užsiimti verslu čia, Lietuvoje, sumanesni lietuviai, neapsikentę išsibėgioja į užsienius. Tas pats ir su žemės ūkiu. Karbauskiui priklauso apie 10 proc. Lietuvos žemės. Dirba tą žemę vienas, kitas šimtas traktorininkų ir kitų specialistų. Kiti kaimuose be darbo.

Bet Žilvinas ir didžioji politikų dalis apie tai bijo net garsiai kalbėti, nes politikai buvo išrinkti būtent monopolininkų pinigais.

Carinės Rusijos imperija, nuo vakarų buvo atsilikusi, nes bajorai, grafai, kunigaikščiai ir kiti privilegijuoti valdė didžiausius žemės plotus.

Pažiūrėkite į 19. amžiaus Lietuvos bažnyčias. Kas fundatoriai? – Didikai. Meno kūriniai bažnyčios. Iki dabar katalikų kunigai, vyskupai stveriasi už galvų, ką daryti su tais angarais. Pastoviai skolose visa katalikų bažnyčia paskendusi, dėl neadekvačiai didingų bažnyčių remontų. Reikalas tame, kad feodalai leisdavo pinigus vėjams. Ubagai taip ir liko ubagais, o didikai iš dyko buvimo, užsiėmė kliedesiais.

Rusijoje neapsikentę neteisybės – leninai atėjo ir nuvertė šią valdžią. Oi kiek kraujo upelių nutekėjo tada.

Po 1918 metų – Lietuva pasielgė protingai. Grafų, bajorų, kunigaikščių nežudė. Paliko jiems po 50 ha. Ponai didikai, laikas jums patiems imti žagres į rankas ir eiti su samdiniais kartu. O ir melžti karvių eiti mokytis reikėjo. Kaip pamenate iš istorijos, didikai bankrutavo, žudėsi, kai kurie pardavė dvarus ir išvyko į užsienius.
Valstybė išdalino pirmiausiai kariams savanoriams ir dar kažkaip pasielgė. Taip pat miškus atėmė ir atidavė į valstybės žinią.

Kol visa Europa vargus vargo krizėse po pirmojo pasaulinio karo – Lietuvos ekonomika augo. Ūkiai kūrėsi, verslai kūrėsi. Jei ne eilinis Vokiečių noras dominuoti, tai bolševikų nebūtume matę Lietuvoje.

Kokios peršasi išvados? Mano galva, kad feodalinė santvarka tik į degradaciją žmones veda, kaip ir komunizmas. Na ir dabartinė. O koks dabartinės santvarkos pavadinimas? Sakoma, kad demokratija… Kaži? Demokratija bėra tik butaforinė. Dabar yra TIMOKRATIJA . Kas per santvarka? Pinigų santvarka. Kas turi pinigų, gali finansuoti tuos politikus, partijas, kurie bus fanatiškai lojalūs užsakovui. Pabandysi pašokinėti prieš „timokratą“..? – būsi lengvai suėstas kokiu skandalu.

Tiesa, yra ir konkuruojančios finansinės grupuotės, kurios tarpusavyje pjaunasi – tipo konkuruoja. Tai lekia skiedros per televizijas ir radijas. Tas, anas, trečias pakliūna į korupcinius skandalus, bet viskas nurimsta, nes problemas sprendžia tik dideli pinigai. O kur dideli pinigai nesprendžia – sprendžia itin didžiuliai pinigai.

Antai – Šveicarija. Prieš kelis šimtus metų anuomečiai didikai suprato, kad norus savo reikia apriboti. Maža šalis, bet, net pats Hitleris bijojo pulti. Šveicariją, nes tie nesvietiškai vieningi. Tas jų vieningumas sukūrė saugią vietą bankams atsirasti.

Apie ką, aš čia. Nuplaukiau į šoną.

Gerbiami oligarchfeodalai žaidžia savo žaidimus – kas ką pagaidins. Jų savotiškas sportas. Kitur tokios asmenybės yra neįgalios.

Kaip viena, keliskart mokslų daktarė, smegenų specialistė pasakė:

– Profesionalūs sportininkai ilgai negyvena. Per dešimtmetį aktyvaus sporto – organizmas sudyla. Žmonės užsiimantys itin stambiu verslu – kenčia nuo tokio psichikos sutrikimo, kaip anhedonija. Jie negali niekaip pasisotinti turtu. Galiausiai per didelis stresas suėda nervų sistemą, suėda širdį ir miršta anksčiau laiko. Bet čia dar ne viskas. Sportininkai, kurie tik sportu gyvena – senatvėje suserga senatvine silpnaprotyste. Oligarchfeodalai – išprotėja nuo savo turtų. Jiems to nebepakanka. Eina valdyti valstybės. Eina valdžios. Bet čia labai įdomus momentas. Tokie žmonės dažniausiai negali valstybės valdyti, nes jie išmano tik įmonės finansus.

Įmonė yra visai kas kita, nei valstybė. Iš savo įmonės gali atleisti nepatikusius. Iš valstybės neišmesi. Dažniausiai tokie oligofrenai baigia gyvenimą kartuvėse, taip ir nesupratę – už ką juos čia taip, tie žemarasiai su jais pasielgė.

Geriausias pavyzdys yra Karbauskis. Jis valdžion pakliuvo tik pinigų pagalba. Galėjo pasisamdyti imidžo kūrėjus, rinkodarininkus ir visus kitus, katrie tyrė ką sakyti, kad už jį ir jo partiją balsuotų.

Išrinko. O kas toliau?

Jis ir jo svita – ką padarė konkretaus? Jau praėjo daugiau nei 100 dienų? Nesakau, kad kalnai turėjo būti nuversti. Tiesiog – turi matytis jų darbų planas keturiems metams.

Veryga – šnapsas pabrangintas, rūkalai pabranginti. Šlovė kontrabandai. Prišikta į lizdą – jau smirda. Dar pusmetis – pamatysime, kad kris pajamos į biudžetą.

Tautiniai drabužiai – šnipštas… – priminkite, kas dar padaryta? – matau, kad nieko.

Grįžtu prie Šilėno.

Jis visiškas Karbauskio, prekybcentrių, pieno, mėsos perdirbėjų, bei kitų monopolininkų marionetė.

Bet, – bet ne vienas Šilėnas yra butaforinis politikas, katras vaidina esąs nepriklausomas. Sakyčiau, kad jų yra 95. procentai . Vienetai pakliūna tikrai nepriklausomų į valdžią. O ką jie tokio gali padaryti nepriklausomi, jei netyčiukas be politinės charizmos…?

… – O jei ir geras oratorius, bet per televizijas neleidžia jam kalbėti, nes jos yra priklausomos nuo feodaloligarchų, bei nuo oligarchmarionečių…? Jie būna sumarginalizuoti šitų.

Va – dabar ir gyvename liūne – mesk akmenį, jis ne pliūmptels ir bangų nepaliks. Nei garso, nieko – Tik tylą paliks.
Ar ilgai liūnas tęsis? Priklausys kaip pasaulyje vystysis procesai. Nuo jų esame labai priklausomi. Pasaulio liūne Lietuva ir Lietuvos politika gyvena, todėl linkiu išmokti būti kantriais. Mokykitės išlaukti.

Ne pirmą kartą Lietuva pakliūna į liūną. Išlipa. O kas svarbiausiai, kad su laimėjimais. Pirmas pasaulinis karas mums davė nepriklausomybę. Antras pasaulinis karas gražino Vilnių, Klaipėdą. Dabar – mūsų varganumas neleidžia imigrantams, sektantams čia vykti, kurie Europą verčia griuvėsiais. Išmokime įžvelgti ir gerų dalykų iš ubagystės.

Taip pat jums turėtų patikti

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/02/noreika.jpghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/02/noreika-150x150.jpgAndrius NoreikaNaujausiNieka rimtaKarbauskisŠtai Žilvino Šilėno pasisakymas  jo FB sienos. „Vyriausybės ataskaita. Kodėl pajamų nelygybė Lietuvoje atrodo aukštesnė. 1. Prastą valdiška pensijų sistema, su mažomis pensijomis. 2. Neefektyvus viešasis sektorius su per daug žmonių ir per mažais atlyginimais. 3. Daug, t.y. 140.000 žmonių dirbančių nepilną darbo dieną, už mažiau nei MMA (dalis, ko...