Ką gi, negalima sakyti, kad Šakalienės įstatymas neveikia. Veikia – tik mažamečių niekšelių naudai.

Skaitau:

“…. veikos padarymui įtakos turėjo nukentėjusiojo nederamas elgesys su kaltinamąja, nes jis du kartus spjovė Z. B. į veidą, keikė nepadoriais žodžiais, ir tai išprovokavo kaltinamosios pyktį ir nesusivaldymą.

…Z. B. savo kaltės nepripažino, tvirtino, kad ji tik uždengė mažamečio burną tam, kad jis nespjaudytų, bet veido jam nespaudė ir odos įbrėžimų nepadarė.”
————-
Taigi, mažametis šlykštukas keikė jam maistą ruošiančią darbuotoją, spjaudė suaugusiam žmogui į veidą. O ta jį tiesiog sudrausmino, užčiaupdama jam burnytę.

Tačiau, anot išmintingojo teismo ir Šakalienės:

“…Nors nukentėjusiojo elgesys taip pat buvo nederamas ir turėjo įtakos kaltinamosios veiksmams, tačiau tai negali būti pateisinimas fiziniam smurtui prieš vaiką. Pažymėtina ir tai, kad kaltinamoji yra globos įstaigos virėja, o ne socialinė darbuotoja ar pedagogė, todėl į jos pareigas vaikų auklėjimas neįeina.

Nagrinėjamu atveju kaltinamoji neturėjo įsitraukti į konfliktinę situaciją su vaiku ir juo labiau ją eskaluoti, bandydama aiškintis su elgesio ir emocijų sutrikimą turinčiu vaiku jo elgesio priežastis.”
——————-
Vienžo, anot Šakalienės įstatymą vykdančio teismo, vargšė virėja kalta be išlygų:

“…skyrė jai 753,20 Eur baudą. Teismas tenkino civilinį ieškinį ir nukentėjusiajam priteisė iš kaltinamosios 300 Eur neturtinės žalos atlyginimą,…”
——————-
Absurdų absurdas.

Gali pasirodyti, kad dabar jau pedagoginių įstaigų personalas prarado paskutinę galimybę bent kaip paveikti galutinai suįžūlėjusius mažamečius nusikaltėlius.

Tačiau gamtoje tuščios vietos nebūna. Situacija, kuomet vadovauti, tvarkytis ir disciplinuoti prievarta laikoma kontingentą įstaigos vadovybė privalo, o legalių priemonių tam nėra – ne nauja. Ir receptai jai spręsti gerai žinomi.

O tie receptai rizikingi, tačiau efektyvūs ir nieko gero mažamečiams nusikaltėliams, bandantiems užlipti suaugusiems ant galvų, nežadantys.

Principas paprastas – jeigu suaugusiems kategoriškai draudžiama fiziškai disciplinuoti mažamečius neklaužadas, už juos tai darys …kiti mažamečiai. Tik šiek tiek vyresni, fiziškai stipresni ir turintys globos įstaigos vadovybės palaikymą.

Trumpiau tariant, išmintingųjų Šakalienės įstatymų pasėkoje globos įstaigose netrukus bus suformuotas sovietų armijos dedovščinos analogas. Vieni mažamečiai skaudžiai lups ir šiurpins kitus, vykdydami įstaigos vadovų valią.

Už ką gaus visokių nerašytinių privilegijų ir neoficialių lengvatų. Tvarka įstaigoje bus ir į veidus personalui jokie aštuonmečiai išsigimėliai nespjaudys. Nes juos iškart nugesins dvylikamečiai, turintys vadovų pasitikėjimą.

Ir sušakalėjusi teisėsauga nieko jiems nepadarys. Nes šakaliniai įstatymai gali veikti tik prieš suaugusius, o prieš vaikučius jie bejėgiai.

P.S. Esu matęs, kaip tai veikia. Kuomet vieno pažįstamo dešimtmetį vaiką mažamečiai idiotai-klasiokai užkamavo priekabėmis ir patyčiomis, o mokytojai ir direktorė tik bejėgiškai skėsčiojo rankomis, jis paprašė jauno pusbrolio iš kito, netoliese esančio miesto pasikalbėti su jaunais kikboksininkais iš sporto klubo.

Tas nesunkiai susitarė su porą metų sėkmingai kriaušęs spardančiais trim keturiolikmečiais, atgabeno juos į miestą, paleido prie mokyklos ir parodė, ko reikia palaukti po pamokų.

Vargšai chuliganėliai tą dieną netikėtai patapo bokso kriaušėmis. Gavo taip, kaip net neįsivaizdavo, kad įmanoma. Tuo pačiu jaunieji sportininkai perdavė jiems linkėjimus nuo klasioko.

Visa ši operacija kainavo pažįstamam palyginus nedideles išlaidas. Užtat efektas buvo stulbinantis – jo vaikis įgijo mokykloje mafijozo reputaciją ir visi banditėliai pagarbiai sveikinosi su juo iš tolo. Pasirodo, tiek ir tereikėjo.

Įvertinkite straipsnį!

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/02/paauglys.jpghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/02/paauglys-150x150.jpgBlogeris ZeppelinusAktualijos/naujienosdiedovščina,mažamečių smurtas,ŠakalienėKą gi, negalima sakyti, kad Šakalienės įstatymas neveikia. Veikia - tik mažamečių niekšelių naudai. Skaitau: '.... veikos padarymui įtakos turėjo nukentėjusiojo nederamas elgesys su kaltinamąja, nes jis du kartus spjovė Z. B. į veidą, keikė nepadoriais žodžiais, ir tai išprovokavo kaltinamosios pyktį ir nesusivaldymą. ...Z. B. savo kaltės nepripažino, tvirtino, kad ji...