Mano sesuo pereitą penktadienį buvo su greitąja nuvežta į ligoninę Santariškėse, nes ėmė dusti (plaučiuose kaupėsi skystis – jai vėžys).

Jai ten iš karto įstatė drenuojančius vamzdelius, kuriais nuleido tuos skysčius

Pirmadienį atėjęs gydytojas, kiek supratau ne gydantis skyriaus, o kažkoks iš aukštesnių viršininkų ir pareiškė, kad reikia ją išrašyti, nes, pasak jo – „Nėra jokios perspektyvos“.

Būtent taip ir pasakė – „nėra perspektyvos“. Tipo mes tau nebepadėsime, – dusk namie viena pati. Atėjęs sesers vyras įkišo jam 50 €u ir iki trečiadienio ją dar palaikė.

Bet prieš išrašant norėjo ištraukti tuos drenuojančius vamzdelius, tipo sukitės kaip norite, bet papildomi 50 €u išsprendė ir šitą problemą.

Čia kas įdomu, jog net turėdami tuos vamzdelius mes neturėdami tam tikrų žinių nebūtume galėję jų įstatyti taip kaip reikia. Todėl grasindami juos išimti ligoninės darbuotojai jau konkrečiai užslėptu būdu reikalavo kyšio.

Žinoma čia nieko naujo, seniai kalbama, kad gydytojai mažai uždirba ir nieko tokio, jei ligoniai jiems atsidėkoja. Bet čia ne atsidėkojimas – čia prievartavimas duoti, jei neduosi išrašysime iškart, nes tu „be perspektyvų“, ir išimsime visus drenuojančius vamzdelius, nors tu ir mokėjai visus mokesčius ligonių kasoms ir tau gydymas turi būti nemokamas.

Atrodo dabartinė A. Verygos sveikatos reforma nepalietė svarbiausių dalykų – požiūrio į žmogų valstybinėse įstaigose, kur net mirštami ligoniai prievartaujami apsimokėti už tai, kas gydytojams net nepriklauso. Prievartaujami pačių grubiausių būdu, išsireiškiant, kad tu, esą, „be perspektyvos“. Esą tas „gydytojas“, turi teisę nuspręsti kaip su kuo elgtis pagal „perspektyvos lygį“.

Aš norėčiau sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos paklaust – kur aprašytas tas perspektyvų lygių kainoraštis, kai perspektyviems nieko nereikia mokėti, kad liktų ligoninėje, o štai neperspektyvūs turi susimokėt tiesiai „gydytojui“ apeinant kasą. Ir net susimokėti, už tai, kad jiems būtų palikti drenažo vamzdeliai išrašant iš ligoninės, nes be jų jie tiesiog uždustų palikti vieni?

Užmokėti už tai, už ką mokėjo visą savo gyvenimą, tačiau atėjus momentui, kai turėjo gauti paslaugą – jam buvo atkišta špyga ir pareikalauta užmokėti gar kartą, konkrečiai gydytojams ir aptarnaujančiam personalui.

Tai čia klausimas – už ką mes mokame ligonių kasoms?

Arvydas Daunys

Patiekalai ketogeninei mitybai
Skaitiniai
Paplepėjimai

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/07/eur.jpghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/07/eur-150x150.jpgArvydas DaunysPaplepėjimaiSkaitiniailigonių kasos,vėžysMano sesuo pereitą penktadienį buvo su greitąja nuvežta į ligoninę Santariškėse, nes ėmė dusti (plaučiuose kaupėsi skystis - jai vėžys). Jai ten iš karto įstatė drenuojančius vamzdelius, kuriais nuleido tuos skysčius Pirmadienį atėjęs gydytojas, kiek supratau ne gydantis skyriaus, o kažkoks iš aukštesnių viršininkų ir pareiškė, kad reikia ją išrašyti, nes,...