Ką gi, vaikų teisių gynėjų pastangos davė vaisių.

Priėmus skandalingąjį Šakalienės įstatymą, uždraudusį bet kokio fizinio poveikio taikymo galimybę siautėjančių ir smurtaujančių nepilnamečių atžvilgiu, mažamečiams ir bręstantiems banditėliams atėjo aukso amžius.

Skaitau straipsnį iš vaikų globos namų – ir garbanos ant kūno šiaušiasi.

Mušk, spardyk, žalok, siųsk NX mokytojus, auklėtojus, kitus suaugusius, tyčiokis, prievartauk ir skriausk bendraamžius – tau nieko nebus! Tu – nebaudžiamas!

Nenuostabu, kad tokioje situacijoje mažamečiai puskvailiai pasijunta pusdieviais.

O ką tie pedagogai gali jiems padaryti? Kaip gali efektyviomis priemonėmis staigiai nutraukti smurtą ir nedelsiant skaudžiai nubausti smurtautojus? Ogi…niekaip. Tik aimanomis, dejonėmis, raudomis bei sugėdinimais.

Dėkui Šakalienei ir kitiems vaikų teisių nuo smurto gynėjams, prastūmusiems tą idiotišką įstatymo pataisą, kurios pasėkoje globos namų ir kitų pedagoginių įstaigų personalas prarado paskutinę galimybę drausminti nepilnamečius ir ginti kitus vaikus bei save nuo puskvailių banditėlių siautėjimo.

Nes pati baisiausia poveikio priemonė, vaikų teisių gynėjų akyse beveik prilygstanti griežtumu mirties bausmei, t.y. siuntimas į t.v. “socializavimo namus”, specialiai skirtus prišiurpinti neklaužadas ir atgrasinti juos nuo smurto bei nusikaltimų, nepilnamečiams smurtautojams jokio didesnio įspūdžio nepalieka.

Nes ir ten nebėra ….smurto! Jokio – nei psichologinio, nei emocinio, nei kitokio – jau net nekalbant apie – apsaugok Viešpatie nuo kalėjimo – fizinį!

O tėra tik moralizuojantys – bet negriežti, nes smurtas – pokalbiai, karceris su visais patogumais ir be jokių – nes nepriežiūra – apribojimų maistui bei formalūs – nes niekaip nebaudžiami – draudimai.

Štai kelios citatos, duodančios supratimą – link ko veda Šakalienės ir vaikų teisių gynėjų siekis atimti iš tėvų ir pedagogų visas minimaliai efektyvias poveikio neklaužadoms vaikams:
——————

“…Kybartų vaikų globos namuose pastaruoju metu siautėja paauglių gauja, bauginanti nuožmumu.

Tuo įsitikino ir šioje įstaigoje apsilankę „Lietuvos ryto“ žurnalistai, kai viena darbuotoja, išėjusi į lauką, drausmino ant globos namų laiptų rūkančius 12–14 metų paauglius. Jie triaukščiais keiksmažodžiais šaižiu balsu darbuotojai liepė dingti iš akių.

Praėjusią savaitę į darbą grįžo pedagogė, kurią buvo sužalojęs 14-metis. Moteris gydėsi tris savaites.

Šis paauglys neseniai grįžo iš socializacijos centro. Kaip pastebėjo direktorė, – dar aršesnis.

„Iš socializacijos centro neparvyko nė vienas globotinis, kurio elgesys būtų bent kiek pagerėjęs. Sugrįžę jie padaro daugiau nusikaltimų, nes žino, kad jų nenubaus. Be to, dažnai į blogus darbus įtraukia ir jaunesnius.

Drausminamas paauglys apspardė keturis darbuotojus, į vieną metė peilį ir tik atsitiktinai nepataikė į pedagogę. Vieną vakarą keturiolikmetis spardė socialinės pedagogės kabineto duris. Išgirdusi triukšmą kita darbuotoja atėjo raminti paauglio, tačiau jis taip spyrė moteriai į petį, kad jai po to teko gydytis tris savaites.

Kitą dieną vis tiek paauglys išspyrė ir visai sugadino tas pačias duris. A.Vieraitienė sakė, kad paauglį skatino atsiprašyti po gydymosi grįžusios darbuotojos, bet jis nepanoro.

Dėl įvairiausių 14-mečio nusikaltimų buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, tačiau visi nutraukti, nes pagal įstatymus tokio amžiaus paauglys į teisiamųjų suolą sėstų tik už sunkų sveikatos sutrikdymą ar nužudymą…..

Nusikaltimus darantys vaikai neturėtų gyventi globos namuose. O kur, aš nežinau. Neseniai kalbėjomės su įvairių institucijų pareigūnais, diskutavome, kaip reikėtų spręsti problemą, bet racionalaus būdo neradome.

Globos namai nėra skirti perauklėti. Vaikai pas mus atvažiuoja gyventi. Darbuotojai paruošti jiems atstoti tėvus, mokyti socialinių įgūdžių, bet ne tramdyti neprognozuojamo elgesio globotinius“, – teigė A.Vieraitienė…”
——————–

Įspūdinga, ar ne?

O gal tikrai visuomenė galėtų griežtai pareikalauti, kad ponia Šakalienė ir kiti vaikų gynėjai nuo smurto žiniasklaidoje prisiimtų atsakomybę už savo veiksmus stumiant skandalingą įstatymą, realybėje sudariusį sąlygas globos namuose apgyvendintiems nepilnamečiams banditams skriausti, mušti bei žaloti vaikus bei personalą?

Prisiimtų atsakomybę ne žodiniais atsiprašinėjimais ar graudžiais nosies šniurkščiojimais, bet realiais veiksmais prisidėtų prie savo kaltės išpirkimo!

Pradžiai būtų galima tuos devynis mažamečius banditėlius iš Kybartų globos namų apgyvendinti Šakalienės bei kitų aštuonių aršiausių vaikų gynėjų nuo smurto šeimose.

Atsirastu puiki proga jiems tiesiogiai pademonstruoti, kaip jie sugeba susitvarkyti su tokiu kontingentu be jokio smurto – be emocinio, be psichologinio, be emocinio ir be fizinio. Tskant, tik glostymu, čiūčiavimu bei didaktiniais pamokslais.

O mes pasižiūrėtume, bei pasimokytume.

Kaip jums toks pasiūlymas?

Vaikų namuose siautėja paauglių gauja: jauni, įžūlūs ir nebaudžiami

Blogeris Zeppelinus

Įvertinkite straipsnį!

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/02/paauglys.jpghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/02/paauglys-150x150.jpgBlogeris ZeppelinusMąstyk!paauglių nebaudžiamumas,Šakalienė,smurtasKą gi, vaikų teisių gynėjų pastangos davė vaisių. Priėmus skandalingąjį Šakalienės įstatymą, uždraudusį bet kokio fizinio poveikio taikymo galimybę siautėjančių ir smurtaujančių nepilnamečių atžvilgiu, mažamečiams ir bręstantiems banditėliams atėjo aukso amžius. Skaitau straipsnį iš vaikų globos namų - ir garbanos ant kūno šiaušiasi. Mušk, spardyk, žalok, siųsk NX mokytojus, auklėtojus, kitus suaugusius,...