Ministre, jūs turėjote mokytis kažkuriame kurse priklausomybių ligų šaknų priežastis. Nejau nedėstė jums to niekas? Manau, kad dėstė, bet kažkodėl pamiršote, o gal šias paskaitas praleidinėjote, kad taip lėkštai kovojate su alkoholizmu?

Jei pamiršote – priminsiu.

Vaikų hiperaktyvumas: dėmesio koncentravimo sutrikimas.

Iki ėjimo į pirmą klasę dažniausiai šis sutrikimas praeina savaime. Jei šis sutrikimas užsitęsia, geriau metus laiko suvėluoti. Vadinasi vaiko smegenys bręsta kiek vėliau.

Tėvai turi skirti daug dėmesio tokiam vaikui, kad kuo anksčiau jį išmokytų pradėti sukoncentruoti dėmesį.

Šis sutrikimas gali būti nulemtas dėl gimdymo. Sakykime vaikas gimė kiek pridusęs. Jo smegenys galėjo kai kur apmirti. Galėjo būti vaiko smegenys pažeistos dėl motinos piktnaudžiavimo alkoholiu ar narkotikais. Taip pat vaistais. Galėjo nėštumo metu moteris persirgti kokia sunkia infekcine liga. Nėštumas komplikuotas. Priešlaikinis gimdymas. Kūdikio persirgimas sunkiomis ligomis. Galvos trauma.

Vaikai jau tokie sutvėrimai, kad jų kūno ląstelės yra itin gyvybingos. Net netekus dalies smegenų, jis gali kita smegenų dalimi pradėti naudotis. Kalbos sritys apmirusios, kur jos turėtų būti, vaikas išmoksta kita smegenų dalimi kalbą. Pavyzdžiui – nesiseka matematika, bet yra labai imlus literatūrai, arba piešimui. Gali greitai skaityti, bet rašyti gali labai blogai, su daugybe klaidų. Arba niekaip negali suvokti skaitomo teksto prasmės. Kol deda raides, skiemenis, neužsifiksuoja perskaityta mintis.

Nesusikoncentravimas yra smegenų defektas. Reikia priversti smegenis veikti su didelėmis pastangomis. Na, lyg žmogui, kuris po avarijos turi ilgą laiką mankštinti kojas, po stuburo traumos. Nervus reikia gaivinti.

Prašau atleisti, kad labai grubiai rašau, nes esu šia sritimi daug domėjęsis, bet nesu gydytojas, ar smegenų žinovas. Galiu aprašyti paprasta, bet ne moksline kalba.

Normalūs tėvai, tokį vaiką veda pas specialistus. Patys mokosi iš specialistų, kaip reikia vaiką teisingai mokyti susikaupimo meno.

Iš , atrodo, debilavoto vaiko, jei tėvai užsiima ir skiria tinkamai dėmesio – toksai užauga visiškai pilnavertis žmogus.

Esame girdėję posakį, kad tėvai, kaip tėvai, o vaikas kaip gyvulys užaugo. Asocialus. Tėvai nesikreipė į specialistus – „auklėjo“ pagal savo metodiką. Lupo, dresavo kaip šunį. Kiti nieko nedarė. Priėmė, kad jau jis išsigimęs ir tiek.

Kas vyksta su tokiais vaikais iki pilnametystės?

Iki trečios klasės mokosi lyg ir neprastai. Nuo ketvirtos ima nebesimokyti. Konfliktiški. Jo ima vengti tiek vaikai, tiek vaikų tėvai nenori, kad su tokiu vaiku neturėtų reikalų, nes amžinai jisai prisidirba, bet per tokį ir jų vaikai pakliūna į visokiausias absurdiškas situacijas. Prasideda vagiliavimai. Jo nemėgsta ir mokytojai. Pamažu tampa atstumtuoju.

Kas vyksta tokio vaiko galvoje?

Vaikai sąmoningai nelabai gali užvardinti problemos esmės, bet pasąmoningai, intuityviai jis žino, kas jo nelaimių kaltininkai. Konfliktuoja su tėvais dėl smulkmenų, nes į jo elgesį, tokie tėvai dažnai reaguoja neadekvačiai griežtai, arba gali būti neapibrėžtos reakcijos. Pavyzdžiui – už panašų nusižengimą būna baudžiamas, kai tėvų nuotaika prasta. Kai gera – nebaudžia visai. Labiausiai tokie vaikai nori papasakoti kaip realiai buvo tokioje situacijoje. Nori paaiškinti, kodėl jis taip pasielgė, ir nori pasakyti pats, kad suprato, kad suklydo. Suprato jau po padarytos nesąmonės.

Suprato savarankiškai – duok jam ramybę.

Tokiam vaikui reikia pirmiausiai loginio bendravimo su suaugusiais. Kalbėtis, kalbėtis, kalbėtis. Tokius vaikus valdo, kaip minėjau smegenų defektas – impulsyvumas. Tuos impulsus elgesiui siunčia per stipriai smegenys. Nekalbėsiu apie sinapses, neuromediatorius, ten vykstančias fiziochemines reakcijas. Tai per sudėtinga. Supaprastinsiu. Sakykime, kad smegenys turi pasiųsti 12 voltų įtampą, o siunčia 220 . Toks vaikas todėl ir elgiasi impulsyviai. Ne jis valdo savo smegenis, o jį valdo smegenys.

Nebeišsiplėsiu per daug, nes psichiatrijos, psichologijos avangarderiai jau dabar randa, kad smegenys nėra „AŠ“ , o tik kažkas tokio, kas nėra susiję su tikruoju „AŠ“ .

Toksai impulsyvus vaikas yra baudžiamas už netinkamą organo veiklą. Sakykim, kad nevaldo žmogus kojų, tai jį muša ir baudžia už tai, kad jis negali vaikščioti.

Va iki kiek ŽMONIJA yra atsilikusi šiuo klausimu.

Kaip minėjau vaikų smegenys yra prisitaikiusios mokytis. Jei vaikas mokinamas susigaudyti savo impulsyvumuose. Mokomas pažinti savo elgesio šaknis. Mokomas save stebėti iš šono. Tam tikrų metodų pagalba ugdomas susikaupimas. Mokoma bendravimo psichologijos pagrindų, kad reikia ne tik save matyti, bet išmokti jausti ir kitą. Išmokti tam, kad jį aplinkiniai žmonės priimtų. Kad žmonėms būtų įdomus.

Kas norite bendrauti su žmonėmis, kurie tėra tik sau įdomūs? Manau, kad niekas. Ar mėgstate bendrauti su žmogumi, kuris kalba sau aktualiomis temomis, bet nebando suprasti jūsų – ar jums yra jo kalbėjimas jums įdomus? Tie patys dėsniai galioja tiek vaikų, tiek suaugusių žmonių bendravime.

Nenori būti atstumtas iš žmonių tarpo, o jei jau jautiesi vienišas, vadinasi, kad kažkur pas jumis yra bendravimo defektų.

Jei vaikas tokius dalykus gaus, jei ir defektuotas, jis išmoks ir pakeis savo elgseną. Kuo mažesnis, jaunesnis, tuo greičiau jis išmoks. Viskas priklauso, nuo padėjėjo kompetencijos.

Dabar apie defektuotą paauglį, kuriam niekas nepadėjo.

Lytinio brendimo laiku, jo charakterio kreivumas dar labiau išryškėja, nes ima žaisti su jo ir taip defektuotais smegenimis, brendimo hormonai.

Tada tokie paaugliai nutrūksta nuo grandinės visai. Kur smegenis trumpino vietoje 12 – 220 . Tada ima trumpinti visa aukštoji įtampa einanti iš atominės elektrinės. Jie tuo metu randa atsipalaidavimą per alkoholi, narkotikus. Nebėra pakenčiama kančia. Pasaulis ima slysti iš po kojų. Nebesupranta ko pasaulis, visuomenė iš jų reikalauja.

Šitaip gimstama asocialiu žmogumi. Kitaip vadinamais psichopatais.

Vieni pasuka į nusikalstamą pasaulį, kur atsisėda į kalėjimus už kelias vištas pavogtas. Atsisėda metams, kitiems. Kitą tokį asocialą girtą užmuša panašus asocialas, psichopatas. Sėda į kalėjimą. Įjunksta į narkotikus, vagystės. Žodžiu gyvenimas slysta kažkur šalia. O kalta jo aplinka, kažkada nieko nepadariusi, kad jis į tai nepakliūtų.

Na o tarpinis variantas – tai , amžinai socialiai remtinos šeimos. Pas juos iš visko išvardintų dalykų, po biskutį.

Verygos Blėniai

Aš kartojuosi, kad Veryga nėra savo srities specialistas. Jis kažkokiu keistu būdu baigęs medicinkę, dar keistesniu būdu patapęs profesoriumi. Netelpa galvoje, kad jis tokių elementarių dalykų nesupranta. O ko konkrečiai nesupranta?

Pirmiausiai to, kad neskiria impulsyvių asmenybių nuo neimpulsyvių. Jis nori impulso žmones suvaldyti draudimais. Uždrausk kiek nori. Atsiras alko taškų ir jie gaus ko reikia bet kokiu paros metu.

Kitas dalykas, kad nukentės normalūs žmonės. Kurie yra kitokio psichotipo. Tai vidutinio impulsyvumo asmenybės, bei visiškai ne impulsyvios.

Vidutinio impulsyvumo asmenybės, savaitgaly pavakariais nusipirks alkoholio, jei pasijus pritrūkę, dar nueis ir nusipirks. Bus ribotas laikas. Tokie pirks daugiau ir suvartos daugiau, nes šansų vėliau nebebus nusipirkti.

Sakoma, kad reikia jaunimą šviesti, kad nevartotų alkoholio ir narkotinių medžiagų. Žinote – jau virš 100 metų šviečia , šviečia, bet atbulinis rezultatas. Davatkizmas daro neigiamą poveikį.

Padarykite vaikų apklausą nuo darželinukų iki 18 metų jaunuolių. Jie viską žino, kas blogai su gėrimu, rūkymu ir narkotinėmis medžiagomis, bet pakliūna į prikausomybes. Bet užauga ir vartoja. Manau anksčiau išvardinau bėdas – kodėl vartoja?

Problemų sprendimas

Pirmiausiai reikia Lietuvos valstybinį transliuotoją reorganizuoti. Ten sukviesti 30 – 50 žmonių komandą, kurie būtų savo srities patys geriausi specialistai. Pradedant nuo elitinės akademinės visuomenės, kuri yra visiškai išstumta į visuomenės veiklos užribius. Reikėtų, vietoje bukų laidų, kurti šviečiamąsias laidas. Lyg kažkas daroma, kaip „daktaras.  Na kuris konsultuoja vidaus reikalų sutrikimais, bet nekalba apie smegenų sutrikimus. Jį gerai suprantu, nes nėra tos srities specialistas. Tai gerai, bet reikėtų gilesnių laidų. Pramogas susiranda dabar visuomenė internete. Žinias taip pat. Vieni prorusiškieji, kiti – provakarietiškieji. Na jie savo skoniui randa. Žinios jau dabar nebėra aktualios. Aišku – jų reikia pensininkams, kurie internetu nemoka naudotis.

Apie masiškai daugėjančius autizmo susirgimus

Po antrojo pasaulinio karo, medicina ėmė žengti tobulėjimo link, šimtamyliais žingsniais. Pirmiausiai atsirado antibiotikai. Skiepai, paskui vis labiau ir labiau vystėsi neišnešiotų kūdikių mokslas. Gemalus užaugino inkubatoriuose. Kūdikiai, kurie turėjo natūraliai mirti, kaip neišsivystę – buvo gelbėjami. Humaniška. Sutinku. Dabar vakarų civilizacija susidūrė su leisgyvių žmonių kultūra. Ankstyvoje vaikystėje jie turėjo mirti, bet šiuolaikiška medicina juos išgelbėjo. Pas tokius žmones jau gimė palikuonys. Iš to atsirado alergijų protrūkis, paskui autizmo nesuvaldomi kiekiai. Protiškai neįgalių kiekiai išaugo daugiau, nei, kad ikihitlerinėje Vokietijoje. Psichikos sutrikimai. Visa tai medicinos veiklos pasekmės…

Neteko man sutikti moteraitės, kuri turi vaiką autistą, moteraitės sveiku protu. Matosi ryškūs nukrypimai nuo normos. Viena isterikė, kita depresuota, trečia į mistikas pasinėrusi. Tai tik mano pastebėjimai.

Gal nereikia nieko drausti, o gal priimti faktus kokie yra? Nuo faktų nepabėgsi. Faktų neigimas, tai melas sau.

O ką manote jūs?

Andrius Noreika

Taip pat jums turėtų patikti

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/05/17202866_1251960971554712_791408011570498257_n.jpghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/05/17202866_1251960971554712_791408011570498257_n-150x150.jpgAndrius NoreikaBe kategorijosMąstyk!Nieka rimtaalkoholis,alus,Psichologija,VerygaMinistre, jūs turėjote mokytis kažkuriame kurse priklausomybių ligų šaknų priežastis. Nejau nedėstė jums to niekas? Manau, kad dėstė, bet kažkodėl pamiršote, o gal šias paskaitas praleidinėjote, kad taip lėkštai kovojate su alkoholizmu? Jei pamiršote – priminsiu. Vaikų hiperaktyvumas: dėmesio koncentravimo sutrikimas. Iki ėjimo į pirmą klasę dažniausiai šis sutrikimas praeina savaime. Jei...