Neseniai Lietuvoje dobermanas suėdė kūdikį. Tai vaikų teisių gynėjai iš Šakalienės šutvės net ausies nepakrutino. Įstatymas prieš tėvus jau priimtas, o šunys…o ką šunys – tegul ėda tuos vaikus. Vaikų teisių gynėjams tai nei motais.

Lietuvės dar prigimdys. O jeigu neprigimdys, tai valdžia iš Sirijos musulmoniukų užveš. Nėra vertos dėmesio problemos, vienžo.

Tuo tarpu Makedonijoje žmonės į atvejį, kuomet gatvėse slampinėjančių beglobių šunų gauja sudraskė keturmetį berniuką, sureagavo nepalyginamai griežčiau.

Jeigu valdžia nesusitvarko su beglobiais šunimis ir juos į gatvę metančiais šeimininkais, tai pilietinė visuomenė šią problemą nutarė išspręsti savo jėgomis. Be jokio papildomo valdiško finansavimo.

Miestų gatves nuo laukinės faunos nusprendę išvalyti piliečiai masiškai pradėjo mėtyti lauke faršo kukulius, užtaisytus nereceptiniais prieštuberkulioziniais vaistais, kurie yra mirtini šunims. Valkataujantys šunys Makedonijos sostinėje ėmė dvėsti šimtais. Komunalinės tarnybos vos spėjo gabenti gaišenas utilizavimui. Pilietinė visuomenė parodė savo sugebėjimą spręsti valdžios nesprendžiamą problemą.

Ir staiga į kovą prieš vaikų gynėjus stojo …šunų teisių entuziastai. Kurie pareikalavo gerbti šunų teisę laisvai ir nevaržomai gyventi miestų gatvėse bei medžioti jų teritorijose visokį smulkų grobį. Net jei tas grobis yra …žmonių vaikai.

Šunų teisės į laisvą gyvenimą ir medžioklę miestuose gynėja Radmila Pesheva iš grupės “Anima mundi” organizavo masinius protestus. Kurių dalyviai pareikalavo iš valdžios išsiaiškinti ir nubausti šunis nuodijančius vaikų gynėjus bei nutraukti nereceptinių vaistų, naudojamų tiems tikslams, pardavimus.

Skopjes valdžia yra kiek pasimetusi. Iš vienos pusės, vaikų jai lyg ir gaila. Iš kitos pusės – šunų teisės dabartinėje V.Europoje yra trendas.

Į kieno pusę stoti? Nelengvas pasirinkimas, ką ir besakyti.

Smalsu, ką tokioje situacijoje pasirinktu Vilniaus miesto meras, garsėjantis pabrėžtinu draugiškumu šunims ir dviračiams?

Mysterious spate of stray dog poisonings in Macedonia sparks protests

Asociatyvi nuotrauka.

Blogeris Zeppelinus

Įvertinkite straipsnį!

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/04/valkatos.jpeghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/04/valkatos-150x150.jpegBlogeris ZeppelinusĮdomybėsMakedonija,šunų teisėsNeseniai Lietuvoje dobermanas suėdė kūdikį. Tai vaikų teisių gynėjai iš Šakalienės šutvės net ausies nepakrutino. Įstatymas prieš tėvus jau priimtas, o šunys...o ką šunys - tegul ėda tuos vaikus. Vaikų teisių gynėjams tai nei motais. Lietuvės dar prigimdys. O jeigu neprigimdys, tai valdžia iš Sirijos musulmoniukų užveš. Nėra vertos dėmesio...