Aš kartais pasvajoju, kas būtų buvę, jei Elena Skvernelienė, kadaise būtų pasisodinusi savo Sauliuką ant kelių ir tiesiai šviesiai pasakius: vaikeli, nesi tu nei protingas, nei baisiai talentingas, tau bus nepasiekiamas mokslas, akademiniai laimėjimai, tu nebūsi gerbiamas ir įžvalgus intelektualas, bet jeigu turėsi gerą darbo etiką, gali išaugti į gerą stalių, elektriką, dorą policininką, kuris stovės už krūmo su fenu ir gaudys gatvių chuliganus – tavo vieta yra kažkur per vidurį ir geriau nebandyk šokti aukščiau bambos – nieko gero, išskyrus nusivylimą ir patyčias nepatirsi.

Bet taip nebuvo ir mes antrą kadenciją iš eilės kenčiame maušų vyriausybę, su bananų respublikoms būdingais skandalais, visiškai nekompetentingą spręsti realių problemų ir savo tingumą bei neveiksnumą maskuojančią po pompastiškais pareiškimais, darbo grupėmis ir į niekur vedančiomis iniciatyvomis.

Šiandien mes gyvename valstybėje, kurios švietimo sistema Birutei Vėsaitei ir Algirdui Butkevičiui davė PhD, Karlai! Menu savo mokyklos laikus, kai praktiškai visos mokytojos šnekėjo, kad kiekvienas gali būti kuo panorėjęs, reikia tik įdėti pastangų. Ir visa tai yra melas, neigiantis biologinę realybę – žmogaus intelektas yra ko gero vienas stabiliausių dalykų gyvenime: koks tavo genuose užprogramuotas IQ, tokį ir turėsi.

Esminis dalykas su bukais žmonėmis – jiems yra reikalingos aiškios instrukcijos, nes debilai nesupranta mandagumo ir ironijos. Jiems negalima kalbėti tokių dalykų, kad apribojimų nėra ir kiekvienas yra savo likimo kalvis. Tai yra ne tik destruktyvu, nes jie po to savo durnom galvom užkiša institucijas, kurios nebegali funkcionuoti, bet tai yra žiauru, lygiai taip, kaip žmogui, gimusiam be rankų ir kojų žadėti, kad jei labai pasistengs, galės žaisti NBA.

Yra toks Dunning–Kruger efektas, kuris byloja, jog kuo žmogaus gebėjimai – prastesni, tuo jis geriau save vertina ir atvirkščiai – talentingi ir gabūs žmonės dažnai jaučiasi neadekvatūs. Dėl to mes dažnai stebime, kai protingi žmonės, dėl savo neurozių labai sunkiai juda į priekį, o visi debilai ir oluchai, be skrupulų skinasi sau kelią į aukštumas.

Kažkodėl nėra problemos kalbėti apie tai, kad vieni žmonės turi klausą, kiti – ne, vieni patrauklūs, kiti – ne, vieni gabūs menui, kiti – ne, vieni turi šikarnus plaukus, kiti anksti nuplinka, bet apie protą kalbėti jokiais būdais negalima, o jo trūkumas visada, visada, visada būna dėl išsilavinimo stokos – pakanka tik pasistengti, paskaityti daugiau knygų ir jūsų IQ stebuklingai pakils, kas yra tas pats, kaip sakyti, kad jei esi žemo ūgio – pažaisk krepšinį ir jei labai pasistengsi – būsi dvimetrinė šlanga.

To rezultatas – armija šūdo gabalų, su sociologijos magistrais, kurie nuoširdžiai įsitikinę, kad moka mąstyti kritiškai, bet tuo pat metu ištikimai garbina Tapiną, nesugeba 2 padauginti iš 2 ir suprasti, kad niekas neatsako į jų CV multinacionalinės korporacijos CEO pareigoms užimti, nes ‘patirtis savonoriaujant’ (atėjo sykį į Darom akcijos pabaigą, pasiselfino su šiūpeliu ir po pusvalandžio išėjo kraftinio alaus gerti) ir ‘tarptautinė praktika’ (išvažiavo su Erazmus į Ispaniją, kur pusę metų pylė, pūtė ir mokė vietinius lietuviškų keiksmažodžių) nėra pakankami užimti tokių atsakingų pareigų.

Po to su nuostaba mes sužinome, kad kažkoks banditėlis sugeba nuginkluoti treniruotus ir apmokytus policininkus, Lietuvos Paštas padeda Nigerijos scameriams gryninti savo pinigus, Lietuvos Energija išsistatė prašmatnias pirtis, o Registrų Centras įsirengė poilsines patalpas, už mokesčių mokėtojų pinigus. Išsišiepę, ministrų kabinetams vadovaujantys idiotai – tik aisbergo viršūnė.

Bet užvis blogiausia matyti protingus žmones, kurie gėdijasi savo pranašumų – sėdi tyliai, suglaudę ausis ir iš jiems primesto padorumo bijo pasakyti tiesiai į akis: daunas tu esi, o naudos iš tavęs, kaip iš lopyto prezervatyvo. Aš, kaip kadaise vienas barzdotas sifilitikas – siūlau vienytis – vienykitės pasaulio protingieji, nes kuo ilgiau celačkas vaidinsit, tuo sunkiau srėbsit ką su jūsų tyliu pritarimu užsiveisęs legionas maušų, lodorių ir pseudointelektualų pridirbs, o jų klaidos būna didelės ir kainuoja labai daug jūsų krovnai uždirbtų pinigų.

Mariaus Sukesian TIKROS TIESOS BLOGAS

Įvertinkite straipsnį!

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2016/09/idiot.gifhttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2016/09/idiot-150x150.gifHarmonioMąstyk!intelektas,kvailiai,protas,Saulius SkvernelisAš kartais pasvajoju, kas būtų buvę, jei Elena Skvernelienė, kadaise būtų pasisodinusi savo Sauliuką ant kelių ir tiesiai šviesiai pasakius: vaikeli, nesi tu nei protingas, nei baisiai talentingas, tau bus nepasiekiamas mokslas, akademiniai laimėjimai, tu nebūsi gerbiamas ir įžvalgus intelektualas, bet jeigu turėsi gerą darbo etiką, gali išaugti į...