2014 metų rugsėjo 25 dieną, tuometinis JAV prezidentas B. Obama skaitydamas savo pranešimą Jungtinių Tautų Organizacijoje įvardino didžiausias globalaus pasaulio problemas. Lyderio pozicija atiteko Ebolos karštinei, antrą vietą užėmė Rusijos imperinis elgesys, na o trečioje vietoje liko Islamiškasis fundamentalizmas, besiremiantis Chalifato idėja.

Pasaulis sustingo. Apokalipsė, ne kitaip! Baisioji Ebola, užsimetusi baltą skraistę, į rankas pastvėrusi iškaltą dalgį, patraukė į medžioklę. Čiakšt, čiakšt, čiakšt ir gulasi Homo sapiens  į tvarkingas pradalges. Nei valstybių sienos, nei visos taikomos priemonės nieko padaryti negali, žmonės krenta, o Ebola tik čiakši. Ir negausi pagalbos – nei vakcinos nei vaisto prieš šį virusą nėra. Slėpkitės kas galit! Serga žmonės, beždžionės, manoma jog gali pernešti šikšnosparniai (nors jie nenaudėliai neserga, o tik nešioja. Suokalbis, ne šiaip sau!). Atsirado gandų jog kiauliena irgi gali būti užkratu. Kas nesuprato – skubiai keičiat savo dietą į košerinę arba… na patys žinot, netikratikiai.

Liūdna. Bet prieš faktus nepapūsi. Ebolą sukelia virusas, todėl antibiotikų nėra, užsikrėtei, vadinasi, susirgsi, gydys tave tavo imunitetas. Be to Ebola nėra kažkas tai paprasto, tai keletas panašių virusų, kurių sukelta liga turi tą pačią eigą. Panašiai kaip gripas, gali būti A ar B tipas ar koks nors Ispaniškas, bet jis vis tiek gripas. Ligos baisumas yra tame, jog mirtingumas nuo šios ligos yra iki 90 procentų. Taigi iš 10 sergančių gali mirti 9.  Atkreipkite dėmesį į GALI ir tuoj suprasite kodėl. Gali mirti 7 gali ir 3, o gali ir iš vis nemirti. Tie 90 procentų atskrido iš 2003 metų kai Demokratinėje Kongo respublikoje buvo pasiektas šis rezultatas. Tuomet užsikrėtė 143 ir šį demokratijos pasaulį apleido 128 nelaimėliai. 2014 metų gale nuo šios ligos buvo mirę apie 3000, šiai dienai skaičius palengva artėja prie 7000. Epidemija dar nesuvaldyta…

Bet pala pala. Nuo banalaus gripo kasmet pasaulyje miršta 250-300 tūkstančių. Kažkas čia ne taip.

O ne taip yra labai paprastuose dalykuose. Ebola neplinta oro – lašeliniu būdu. Ji plinta per sergančiojo išskyras. Pasakysiu paprasčiau. Norint užsikrėsti reikia suvalgyti gabalėlį ligonio š**o. O jo būna daug, nes sergantis labai sparčiai netenka skysčių. Jis karščiuoja ir viduriuoja, kol galop išsekus organizmo gynybinėms sistemoms prasideda kraujavimas. Dėl pažeistų kapiliarų ir pakitusios kraujo krešumo sistemos. Organizmas pakelia rankas ir sako – AtiA. Kad suvaldyti šią sistemą, reikia kuo anksčiau pradėti rehidracinę terapiją. Žmogiškai kalbant, pastatyti lašinę. Ir skysčių reikia daug, o jei ligonis kraujuoja, reikalingi kraujo komponentai. Ir žinot kas atsitinka? Štai, peržvelkite rezultatus: Jungtinė karalystė, Filipinai, Dramblio kaulo krantas, JAV –  mirtingumas lygus nuliui. Apskritam ir vienišam…

Žiauri tiesa. Norint numirti nuo ebolos, būtini du komponentai – totali antisanitarija ir žemyn galva į gruntą įkalta sveikatos sistema.

Ir dar keli faktai. Pati ebola aptikta seniai, dar 1976 metais, patvirtintas persirgtos ebolos atvejis 1972 metais. GlaksoSmithKline epidemijos pradžioje pasiūlė vakciną nuo kurios PSO atsisakė. Nepakankamai atlikti reikalingi tyrimai, žargonu kalbant nėra „failų“. Kai vakcinos buteliukas brangesnis už sergantį, niekas jokių “failų” nedarys. Civilizuotam, galinčiam įpirkti vakciną piliečiui, ebola egzistuoja tik laikraščių puslapiuose. Buvo ir 100 procentinių mirtingumo atvejų – 1996 metai Rusijoje, 2004 metai Rusijoje, 2011 metai Ugandoje.

Taigi, ėmėme plauti rankas prieš valgį, apsikuopėm namuose, ligoninėse ėmėme statyti lašelines ir… ebola metusi dalgį į pakelę, pasuko savo kapinių link ir ėmė šliaužti. Iš pradžių lėtai tačiau po truputį vis greityn ir greityn. Taip pasaulis nugalėjo Apokalipsę. Tiesa, kiaulieną reikia virti ar kepti, na o beždžionių kepenėlių reiks atsisakyti.

Geros Jums dienos nugalėtojai.

Robertas Skirkevičius

Patiekalai ketogeninei mitybai
Skaitiniai
Paplepėjimai

http://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/04/ebola.jpghttp://www.harmonio.net/wp-content/uploads/2017/04/ebola-150x150.jpgRobertas SkirkevičiusSkaitiniaiEbola,GlaksoSmithKline,mirtinas virusas2014 metų rugsėjo 25 dieną, tuometinis JAV prezidentas B. Obama skaitydamas savo pranešimą Jungtinių Tautų Organizacijoje įvardino didžiausias globalaus pasaulio problemas. Lyderio pozicija atiteko Ebolos karštinei, antrą vietą užėmė Rusijos imperinis elgesys, na o trečioje vietoje liko Islamiškasis fundamentalizmas, besiremiantis Chalifato idėja. Pasaulis sustingo. Apokalipsė, ne kitaip! Baisioji Ebola, užsimetusi...